boredpanda.com

Lucia Mužlová / / Série
Umenie je všade okolo nás. Nemusí sa jednať len o obrazy, či sochy. Umelci neustále objavujú nové a nové metódy, ako premeniť aj obyčajné, bežné veci na kus, ktorý má neuveriteľnú umeleckú hodnotu. To je aj prípad týchto šiat.

Izraelksá umelkyňa Sigalit Landau vytvorila projekt s názvom Salt Bride, čiže „Soľná nevesta“, pričom sa rozhodla ponoriť čierne šaty do Mŕtveho mora po dobu dvoch rokov. Šaty strávili dva roky v mori, ktoré je bohaté na obsah soli a boli tam umiestnené v roku 2014. Aj podľa fotografií môžete vidieť, že výsledok je čarovný. 

Zaujímajú vás zaujímavé projekty z dielne rôznych umelcov? Určite nezabudnite ani na článok, kde sa umelec snažil zachytiť to, ako sa zmení výraz naše tváre, keď pred objektívom stojíme úplne nahí.

Projekt Salt Bride bol inšpirovaný hrou s názvom Dybbuk od autora menom S. Ansky z roku 1916. Hra je o mladej žene, ktorá sa stane posadnutá duchom svojho mŕtveho milenca. Šaty, ktoré boli ponorené do vody, sú dokonca replikou šiat, ktoré boli použité v divadelnej hre v roku 1920.

saty5
Sigalit Landau/Marlborough Contemporary
saty6
Sigalit Landau/Marlborough Contemporary
saty7
Sigalit Landau/Marlborough Contemporary
saty8
Sigalit Landau/Marlborough Contemporary

Po celé dva roky umelkyňa dokumentovala, čo sa so šatami pod vodou deje a aký vplyv má na ne soľ. Podarilo sa jej zachytiť celý proces kryštalizácie, ktorý môžete vidieť na fotografiách nižšie. Šaty sú až do 3. septembra vystavené v Londýne, v London’s Marlborough Contemporary.

saty9
Shaxaf Haber
saty10
Matanya Tausig
saty11
Matanya Tausig

Šaty nie sú jediným predmetom, ktorý umelkyňa Sigalit Landau umiestnila do mora. Je ich omnoho viac a výsledok je vždy úžasný.

saty1
sigalitlandau.com
saty3
sigalitlandau.com
interez.sk (Lucia M.), boredpanda.com
0
Komentovať (0)