Lucia Mužlová / / Série
Cape Breton je malý ostrov, ktorý sa nachádza na východnom cípe Nového Škótska v Kanade. "The Farmer’s Daughter Country Market" je pekáreň, farma a zároveň aj farmársky obchod a tiež skrytý raj, ktorý sa snaží expandovať. V skutočnosti je tu všetko potrebné na rozvoj, no jediné, čo chýba, sú ľudia.

Plánujete výlet do Nového Škótska? Čo ak vám poviem, že tam môžete ostať žiť? Táto farma ponúka ľuďom šancu na nový život. Nedávno uverejnili pracovníci ponuku práce s tým, že po piatich odpracovaných rokoch zamestnanec dostane svoj vlastný pozemok. Jedná sa o nádhernú krajinu, kde je veľa možností, no len málo ľudí ich tu dokáže využiť.

Veľmi zaujímavý je aj tento muž, ktorý vlastní len 15 vecí. Pozrite sa, aké to sú. Čo všetko potrebuje človek k bežnému životu? Možno toho nie je až tak veľa ako si myslíte.

farma1
facebook.com

„Cape Breton je úžasný ostrov a úžasné miesto na život, no naša populácia sa každým rokom znižuje,“ hovoria majiteľky farmy Sandee a Heather. Rozhodli sa teda, že ponúknu ľuďom prácu s prísľubom voľných pozemkov po piatich odpracovaných rokoch. Miestny trh ponúka mzdy vo výške len 10 až 12 dolárov za hodinu a v malej obci žije len 800 obyvateľov, čo znamená, že tu nie je toľko príležitostí na prácu ako vo väčších mestách.

farma2
brightside.me

Okrem mzdy teda zamestnanci po piatich odpracovaných rokoch dostanú pozemok, kde si za pomoci ostatných kolegov môžu postaviť domček či zariadiť drevenicu. Počas piatich rokov, ktoré zamestnanci strávia na farme, im ubytovanie pomôžu nájsť a zabezpečiť práve majiteľky.

farma3
facebook.com

„Ak si myslíte, že táto možnosť je zároveň aj cesta, ako sa vám splnia vaše sny a ciele, ak chcete byť v neustálom spojení s prírodou, lesmi a tiež miestnymi obyvateľmi, ktorí za každých okolností držia spolu, potom vám my dáme naše pozemky, kde si môžete okamžite za pomoci miestnych postaviť dom,“ dodávajú majiteľky.

farma4
goodhousekeeping.com

Aby ste niečo dostali, budete musieť naozaj tvrdo pracovať a niečo pre obec, aj krajinu urobiť. To, čo dáte, sa vám však vráti. Za prácu dostanete čisté pozemky, aby ste si nemysleli, že sa tu nachádzajú nejaké radové výstavby. S pomocou miestnych si nakoniec môžete postaviť malý, no útulný domček či drevenicu, no môžete bývať aj v prívese či maringotke. Nevýhodou je, že potenciálny dom sa bude nachádzať ďalej od farmy a ten, kto v ňom bude žiť, si bude musieť zabezpečiť vodu aj elektrinu.

farma5
edgewoodstudio.ca

Napriek týmto nevýhodám už na farmu dorazilo viac ako 2000 žiadostí o prácu. Aj život na samote v srdci lúk a lesov môže byť zaujímavý, a ak chcete takúto zmenu a hľadáte či túžite po takomto spôsobe života, určite neváhajte a pokojne farmu kontaktujte. Nikdy neviete, či sa váš sen nestane skutočnosťou.

interez.sk (Lucia M.), businessinsider.com
0
Komentovať (0)