Foto: Facebook (Tatry)

A fotky, ktoré boli v dedinke zhotovené ovládli internet.

Vo väčšine prípadov, ak hovoríme o ovládnutí internetu, je to celkom iná téma, než ovce v uliciach. Pokiaľ však pochopíme túto vetu v prenesenom význame, nie je to nič nové. Tentokrát je však reč o skutočných ovciach, nie o metaforických. A v skutočnosti to nie je prvýkrát, čo tento podarený dobytok roztopil srdcia internetových používateľov.

Avšak v tomto prípade nehovoríme o zábavnom méme, ani o videu, na ktorom robí jahňa svoje prvé kroky. V mestečku, ktoré sa nachádza len kúsok od slovenských hraníc, sa pred očami miestnych odohralo úžasné divadlo. Na opačnej strane Pienin sa rozlieha oblasť Szczawnica. Tá je mimo iného známa pre svoj vodopád či národný park.

A teraz už aj pre ovce. Portál Dobré Noviny uvádza, že „tradične sa hlavná sezóna pasenia oviec zvyčajne začínala prvým výhonom okolo sviatku sv. Juraja (24. apríla) a trvala často až do sviatku sv. Martina (11. novembra), pričom na jar sa ovce väčšinou pásli na lúkach pri obci, počas letných mesiacov aj na vzdialených salašoch a na jeseň pastieri ovce vyháňali na strniská a úhory.

Ukončenie pastvy sa viazalo k 26. októbru, ktorý bol známy ako sviatok sv. Demetera. Toto však záviselo aj lokality. Na vyššie položené miesta dorazila zima skôr, preto boli odtiaľto ovce sťahované skôr. Avšak pokiaľ sa ovce pásli na nižších kopcoch, ich sťahovanie prebehlo neskôr.

Posted by Tatry on Sonntag, 15. Oktober 2017

Posted by Tatry on Sonntag, 15. Oktober 2017

Posted by Tatry on Sonntag, 15. Oktober 2017

Posted by Tatry on Sonntag, 15. Oktober 2017

Pozri aj: Psy tu nosia silonky, podväzky a nútia ich mať sex so zákazníkmi. Táto krajina v Európe má byť rajom pre zoofilov, čelí obrovskému škandálu

dobrenoviny.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy