tvnoviny.sk

branči / / Lokál
Boli ste už niekedy v reštaurácii, ktorá by vám dala jedlo zadarmo?

Skúsime si tipnúť, že ešte ste o takej nepočuli. Už sme síce písali o kaviarni, v ktorej ste si mohli zaplatiť za dve kávy, aj keď ste vypili iba jednu, pričom druhú zaplatenú kávu ponúkol podnik ľuďom bez domova či takým, ktorí si obyčajnú šálku kávy dovoliť nemôžu.

V našom hlavnom meste sa však nachádza reštaurácia, do ktorej keď budete vstupovať, všimnete si určite nápis na dverách, na ktorom sa píše: “Milí ľudia, ak ste hladní a nemáte peniaze, u nás sa môžete najesť a zaplatíte, keď budete môcť. Nikto nesmie zostať hladný.”

Reštauráciu vlastní Milajim Ferati, ktorý sa rozhodol pomáhať ľuďom takýmto nezvyčajným spôsobom. Ako sám hovorí, niektorí ľudia zaplatia neskôr, keď peniaze majú, iní ľudia nezaplatia vôbec. Pre neho to však nie je žiadny problém. Hlavné je, že ľudia z jeho podniku neodchádzajú hladní.

Aj keď Milajim nepochádza zo Slovenska, ale do našej krajiny prišiel z Macedónska, ukazuje nám, že ľudskosť sa z našich životov ešte stále nevytratila. Dúfame, že Cuky, ako ho všetci prezývajú, bude inšpiráciou aj pre ostatných ľudí a jeho krásny skutok budú nasledovať aj ďalší ľudia na Slovensku.

Celú reportáž si môžete pozrieť tu.

Pozri aj: Táto kaviareň v Bratislave zamestnáva ľudí bez domova. Rozhovor aj o tom, že dobré veci sa dajú robiť naozaj dobre

tvnoviny.sk
0
Komentovať (0)