Foto: Facebook (Amazing Things)

Táto dôchodkyňa je príkladom toho, že na veku vôbec nezáleží.

Čaru fotografie alebo takzvaných selfie podľahla väčšina z nás a zatiaľ čo stále aspoň čiastočne platí, že technológie sú pre mladú generáciu, táto 89-ročná japonská dôchodkyňa je živým dôkazom toho, že to vôbec nemusí byť pravidlom. 

Má už takmer 90 rokov, no záľubu vo vytváraní autentických fotografií a ich úprave objavila až na dôchodku. K objektívu sa totiž Kimiko Nishimoto dostala až ako 72-ročná. Naučil ju to jej syn, ktorý vedie kurzy pre začiatočníkov, no vtedy zrejme ani len netušil, aký talent v sebe jeho mama ukrýva. Do fotografovania sa okamžite zamilovala.

Pravidelne vytvára vtipné autoportréty v tých najbizarejších pózach. Už po desiatich rokoch organizovala svoju prvú výstavu v jej rodnom meste Kumamoto, onedlho sa však predstaví priamo v galérii v Tokiu. Aj to je dôkazom toho, aké obrovské nadanie má. Sama je však aj skvelým príkladom pre nás všetkých – ak niekedy budete mať pocit, že ste na niečo pristarí, spomeňte si na Kimiko a jej fotky.

 

Pozri aj: Opitý muž poslal Dánsku e-mail, v ktorom žiadal o zapožičanie Grónska. Po vytriezvení mu prišla takáto trefná odpoveď

boredpanda.com
Uložiť článok

Najnovšie články