Foto: Facebook (Chef Shwasty)

Taký bežný piatok.

Muž, ktorý na internete vystupuje pod prezývkou Chef Shwasty, alebo ak chcete Joe sa rozhodol, že svoje priezvisko si ponechá pre seba. Avšak so svojim nezvyčajným príbehom sa rozhodol popýšiť. Poznáte tie dni, ktoré sa odohrávajú väčšinou koncom pracovaného týždňa, vy si vypijete zopár pohárikov, a potom žiadate nejakú krajinu o časť jej teritória? Že ste to ešte nikdy neurobili? No presne toto spravil dnešný náš hrdina.

Nepamätám si presne, prečo som si vybral Grónsko. Muselo to mať niečo spoločné s glóbusom vedľa môjho minibaru,“ spomína si po rokoch na svoju príhodu Joe. „Po niekoľkých rumoch sa môj opitý mozog rozhodol, že tento gigantický ostrov Dánsko nepotrebuje a že by odo mňa bolo veľmi milé, keby som ho prevzal do vlastných rúk. Aspoň by mali o starosť menej.“

Someone made me a hat. And sent me a picture of Chuck Norris that MUST be framed.

Posted by Chef Shwasty on Montag, 6. März 2017

Joe teda napísal e-mail na dánske ministerstvo, ktorého obsahom bola požiadavka o Grónsko. Do predmetu uviedol: „Používate Grónsko?“ Podľa jeho slov musel zaspať okamžite po tom, čo e-mail odoslal. A keďže mal len 23 rokov, ráno vstal čerstvý a na svoj nočný incident si nespomenul. Bolo to až o pár dní neskôr, keď otvoril svoju mailovú schránku a našiel tu odpoveď od dánskeho ministerstva zahraničných vecí. „Vtedy som si spomenul na svoju diplomatickú požiadavku.“

Joea v tom momente prepadla panika. Netušil či porušil zákon, alebo sa dopustil niečoho, za čo môže ísť sedieť. „Na väzenie som príliš pekný, hovoril som si. Aké je asi dánske väzenie?“ Nič našťastie nedopadlo pre Joea zle a obsah e-mailov si môžete prečítať nižšie.

Imgur

Predmet: Používate Grónsko?

Ahoj!

Moje meno je Joe, mám 23, ja a môj kamarát hľadáme spôsob, ako by sme mohli vlastniť krajinu. Keďže sme mladí, chceli by sme začať  v malom. A taktiež chceme vedieť, či je s tým pôvodný majiteľ krajiny v pohode. Nechceme urobiť žiadne chyby a uviesť tak túto skvelú krajinu do problémov. 

Nie, že by sme nemali manažérske skúsenosti. Nič na mierke vedenia krajiny, ale… Je to niečo menšie. Ja OSOBNE som vídal viac ako 5 ľudí po dobu niekoľkých rokov, ktorí mali skúsenosti s prácou v oblasti súkromného komerčného dodávania. A môj kamarát má charizmu a guráž, čo sú tiež potrebné vlastnosti pre spolumajiteľa Grónska.

Nejdem vás však zdržovať. Som si istý, že Dánske kráľovstvo má na práci aj lepšie veci, ako riešiť detaily typu, kto dostane ktorú krajinu. Takže, keď o tom popremýšľate, urobili by sme vám láskavosť. O jednu vec menej, o ktorú by sa úžasný dánsky ľud musel obávať.

Na oplátku, ak Grónsko splní naše očakávania, som ochotný podeliť sa s autogramom Hugha Thomassena (áno, TOHO Hugha Thomassena), niekoľko plechoviek energeťákov, ktoré mám už od deväťdesiatych rokov a čísla časopisu Rolling Stone, ktoré som odoberal. ALE AŽ POTOM, ČO ICH PREČÍTAM. Okej, Dánsko?

Môžeme sa podeliť aj o hry na Xbox. Máte Titanfall? To by bolo skvelé. Počul som, že je to fajn. Vopred vám ďakujem za  836 109 míľ štvorcových vášho územia. Naozaj nás to poteší. Ak ma budete chcieť kontaktovať späť, môžete tak urobiť na e-mail, od ktorého ste dostali túto správu.

Príjemné kraľovanie!

Joe

A odpoveď na seba nenechala dlho čakať. Samozrejme už vieme, že sa toto zistenie nezaobišlo bez stresu. Joe však napokon zistil, že dánska vláda mu odpovedala omnoho zábavnejším spôsobom, akoby očakával.

Imgur

Milý Joe,

Ďakujeme za tvoj mail.

Páči sa nám skutočnosť, že máš veľké sny. A nikdy nevieš, či sa tvoje sny skutočne nevyplnia. Ale v prípade zverenia Grónska do tvojich rúk, ťa budeme musieť sklamať. Ale ďakujeme za opýtanie. Možno by si mal začať práve v niečom malom. [Link] Tu je pracovná pozícia v Grónsku. Hľadajú niekoho, kto bude deti učiť angličtinu. Mohol by si to byť ty! A možno by si si mohol prečítať niečo viac o grónskej vláde. Prajeme ti veľa šťastia v hľadaní tej správnej krajiny. 

S pozdravom

Dánske ministerstvo zahraničných vecí

Joe v konečnom dôsledku obišiel dobre. A je skvelé, že Dáni zobrali jeho e-mail s pohotovým humorom. Hovorí sa, že ľudia s odstupom času oľutujú všetky hlúposti, ktoré za život napáchali. Oľutoval Joe, že písal e-mailu Dánsku? „Ani trochu. Ľutujem, že som nikdy nehral Titanfall? Nemám rád online strieľačky, takže ani nie. Ale ľutujem, že som sa neprihlásil k tej pracovnej pozícii.

Pozri aj: Objavilo sa video, na ktorom sa Demi Moore vášnivo bozkáva s iba 15-ročným chlapcom. Záznam ľudí ihneď rozdelil na dva tábory

boredpanda.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy