Odfotenie fotografie pod vodnou hladinou bola niekedy priam až nemožná myšlienka. Louisovi Boutanovi sa to však aj vďaka svojej vášni k podmorskému svetu podarilo.

Túto fotografiu sprevádza veľa tajomstiev. Tento portrét odfotil rumunský oceánograf Louis Boutan, ktorý bol odfotený niekedy medzi rokmi 1893 až 1899, v Banyuls-sur-Mer v južnom Francúzsku.

Luis Boutan bol francúz a bol veľkým priekopníkom fotografie. Spočiatku pracoval pre morské biologické laboratória, kde si zamiloval potápanie. Ako čas ubiehal, Luis chcel tento krásny podmorský svet ukázať ľuďom a tak sa dostal k fotografovaniu.

Spolu s jeho bratom vynašli v roku 1893 podvodnú kameru. V tej dobe to bol prelomový vynález, pretože fotograf mohol pod vodou stlačiť spúšť, upraviť membránu či iné nastavenia. Najväčšou výzvou pre Luisa bolo však osvetlenie. Vyhotovenie fotografie s bleskom pod vodnou hladinou trvalo vyše 30 minút. Toľko trvalo, kým sa blesk pod vodnou hladinou nabije.

podvodna-fotografia
uw360.asia

Jeho vynález spôsobil, že v petrolejovej lampe vznikol pomocou barelov, ktorý bol naplnený vzduchom, oheň. Použil gumený balónik, aby rozfúkal magnéziový prášok v lampe, ktorý vytvoril iskru. Aj keď jeho vynález vyprodukoval dostatok svetla, bol stále príliš veľký. Luis pokračoval vo svojej práci a stále vylepšoval svoje zariadenie. Bol jedným z mála, ak nie jediným fotografom svojej doby, ktorému sa podarilo pomocou fotografie zachytiť, ako vyzerá podmorský svet.

[vimeo 113753511 720 410]

uw360.asia
Príbehy
0
Komentovať (0)