Takto vyzerala prvá fotografia, ktorá bola odfotografovaná pod morskou hladinou. Aké zariadenie na to museli vtedy použiť?

Odfotenie fotografie pod vodnou hladinou bola niekedy priam až nemožná myšlienka. Louisovi Boutanovi sa to však aj vďaka svojej vášni k podmorskému svetu podarilo.

Advertisements

Túto fotografiu sprevádza veľa tajomstiev. Tento portrét odfotil rumunský oceánograf Louis Boutan, ktorý bol odfotený niekedy medzi rokmi 1893 až 1899, v Banyuls-sur-Mer v južnom Francúzsku.

Luis Boutan bol francúz a bol veľkým priekopníkom fotografie. Spočiatku pracoval pre morské biologické laboratória, kde si zamiloval potápanie. Ako čas ubiehal, Luis chcel tento krásny podmorský svet ukázať ľuďom a tak sa dostal k fotografovaniu.

Spolu s jeho bratom vynašli v roku 1893 podvodnú kameru. V tej dobe to bol prelomový vynález, pretože fotograf mohol pod vodou stlačiť spúšť, upraviť membránu či iné nastavenia. Najväčšou výzvou pre Luisa bolo však osvetlenie. Vyhotovenie fotografie s bleskom pod vodnou hladinou trvalo vyše 30 minút. Toľko trvalo, kým sa blesk pod vodnou hladinou nabije.

podvodna-fotografia
uw360.asia

Jeho vynález spôsobil, že v petrolejovej lampe vznikol pomocou barelov, ktorý bol naplnený vzduchom, oheň. Použil gumený balónik, aby rozfúkal magnéziový prášok v lampe, ktorý vytvoril iskru. Aj keď jeho vynález vyprodukoval dostatok svetla, bol stále príliš veľký. Luis pokračoval vo svojej práci a stále vylepšoval svoje zariadenie. Bol jedným z mála, ak nie jediným fotografom svojej doby, ktorému sa podarilo pomocou fotografie zachytiť, ako vyzerá podmorský svet.

uw360.asiaShare on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements