Foto: Universal pictures

Naďa Černá / / Film
Prirodzenosť sa nosí a to nielen v reálnom živote, ale aj na filmových plátnach. Tie najlepšie scény niekedy nie sú vôbec plánované a podaria sa úplne z čistej náhody.

Niektoré scény z filmov sú omnoho lepšie, ako očakávali samotní herci, filmový štáb či dokonca diváci. Pri nakrúcaní sa častokrát stane, že daný monológ alebo rozhovor osôb nie je napísaný v scenári a je len výplodom fantázie hercov, no po nakrútení vyzerá veľmi dobre a do filmu sa dostane. Niektoré scény boli dokonca tak dobré, že sa z nich stali obľúbené časti filmov, na ktoré každý rád spomína. 

Pretty Woman

V kultovom filme, ktorý pozná snáď každý, sa takisto nachádza scéna, ktorá nebola vôbec plánovaná. Hlavná postava Edward Lewis, ukazuje Vivian nádherný diamantový náhrdelník, ktorý sa nachádza v škatuľke. Keď sa Vivian dotkne drahocenného šperku, Edward, len tak z ničoho nič krabičku zatvorí. Herečka Julia Roberts, ktorá hrala hlavnú postavu, ostala trochu prekvapená, no zahrala to veľmi dobre. Jej smiech bol taký prirodzený a scéna taká dobrá, že ju tam režiséri jednoducho museli nechať.

40 rokov panic

Keďže herec Steve Carell chcel, aby scéna s voskovaním vyzerala úplne prirodzene požiadal, aby „epilovanie“ jeho hrude skutočne prebehlo. A tak sa aj stalo. Herec bol prvýkrát voskovaný a každé jedno slovo, ktoré povedal bolo skutočnou odpoveďou na bolesť.

Blbý a blbší

Väčšina scén v tomto filme bola improvizovaná. Rovnako ako aj scéna v aute, kde sa obaja herci vôbec nedržali scenáru.

Dámska jazda

Scéna z lietadla, kde herečka Melissa McCarthy flirtuje s leteckým maršalom Johnom, bola úplne improvizovaná. Ben Falcone, ktorý hral Johna, je aj v skutočnosti jej manželom. Sám povedal, že skoro neustále kazil scénu tým, že pri každom jej slove sa smial viac a viac.

Krotitelia duchov

Veľmi vtipná scéna sa stala aj v najnovšom filme Krotitelia duchov. Hlavný predstaviteľ Chris Hemsworth mal pri pohovore nasadené okuliare. Režisér mu však povedal, že sa moc odrážajú, a preto mu z nich dali sklá von. Na konci scény si Chris pretrel oči cez prázdny rám. Namiesto toho, aby scénu zastavil a natočil ju znova, len poznamenal, že tam sklá nemá preto, aby nemusel neustále okuliare umývať. Na prvý pohľad nepodarená scéna sa tak stala súčasťou filmu.

Annie Hall

Scenár vo filme vyzeral úplne inak, no kvôli kýchnutiu Woodyho Allena sa úplne zmenil. Práve alergická reakcia známeho režiséra a herca priniesla jednu z najzábavnejších kýchacích scén v histórií.

Štyridsiatka na krku

Scéna v posteli, kde si hlavná postava Pete, ktorú hrá herec Paul Rudd, uľaví, nebola plánovaná, no do filmu sa perfektne hodila. Štáb z toho síce nebol úplne nadšený, no po zhliadnutí natočenej scény musel uznať, že je to vtipné a vo film ostal aj s touto časťou.

V tomto filme sa však nachádza ešte jedna scéna a to s populárnou Megan Fox. Časť, kde sa Fox vyzlieka a ostane iba v spodnom prádle mala vyzerať trochu inak. Režisér však nechcel na Megan tlačiť, aby bola pred kamerou úplne nahá, a preto ostala aspoň v spodnej bielizni.

„Knocked Up“

Dialóg, ktorý sa odohrá medzi dvomi postavami v aute je akoby pokračovaním z filmu „40 rokov panic“, kde si herci spolu zahrali. Rozhovor je úplne improvizovaný, vďaka čomu vyzerá prirodzene. Režisér Judd Apatow mal na starosti oba filmy, a preto vedel, že herci majú vlastnú kreativitu, vďaka ktorej bude scéna vyzerať skvelo.

Dobrý Will Hunting

V tomto filme si zahral herec Robin Williams psychológa, ktorý hovorí o rôznych príbehoch. Raz sa zameria na tie, ktoré mu pomohli zbúrať steny a viac sa otvoriť svojmu okoliu. Jeden z príbehov sa spája s jeho reálnou, bývalou manželkou, ktorá si často nahlas uľavovala počas spánku. Táto scéna bola nakrútená v jednej chvíli. Neboli tu žiadne zostrihy, čo môžete vidieť aj na tom, že jedna z kamier sa trochu triasla od toho, ako sa smial samotný kameraman. Reakcia Matta Damona bola takisto úplne skutočná.

Zoolander

V jednej scéne, kde David Duchovny hovorí o korupcií modelingového sveta sa Ben Stiller trochu pozabudol a svoju otázku : „Prečo mužské modely?“, sa opýtal znova. Sám Ben potvrdil, že počúval Davida a úplne zabudol na to, že sa otázku už pýtal. David však prirodzene pokračoval v scéne: „Myslíte tú otázku vážne? Práve som to vysvetlil.“

Pozri aj: Vo filmoch sa nefajčí a sneh vyrábajú profesionáli. Týchto 20 filmových trikov vám prezradí, ako vznikli vaše obľúbené scény

brightside.me
0
Komentovať (0)