Foto: Trinacra Films

Krásna herečka Sylvia Kristel bola počas svojho života veľmi často označovaná za najväčšiu hereckú legendu v erotických filmoch. Niet sa ani čomu čudovať. Filmy, v ktorých sa objavila žali jeden úspech za druhým.

Pri spomínaní najlepších erotických filmov sa vždy musí spomenúť aj Sylvia Kristel, ktorá sa v roku 1974 dostala do popredia vďaka úspešnému filmu Emmanuelle. Tento film zmenil históriu erotického žánru, vďaka čomu sa neskôr dočkal aj ďalších pokračovaní. Sylvia však nebola len perfektnou herečkou, bola takisto aj speváčkou a modelkou. V roku 2012 podľahla rakovine a zomrela vo veku 60 rokov. Toto je 10 najlepších filmov, v ktorých sa Sylvia objavila.

Alice or the Last Escapade (1977)

Film „Alice or the Last Escapade“ má výraznú atmosféru. Na diváka sa snaží preniesť skutočný pocit osamelosti a zúfalstva, čo sa mu v niektorých scénach aj darí. Na prvý pohľad sa zdá, že je film veľmi tajomný a mysteriózny, no má omnoho hlbšiu myšlienku. Hlavná postava Alice opúšťa svojho manžela. Kvôli zlému počasiu sa dostane do starého domu, z ktorého niet úniku. Aj keď sa Alice snaží z neho odísť, všetky cesty, po ktorých ide, ju zas zavedú k domu. Celá situácia pripomína nejakú hru, ktorú musí Alice začať hrať, aby sa dostala z kolotoča von.

Emmanuelle II (1975)

Ako sme spomínali, film Emmanuelle sa dočkal aj pokračovania, ktoré vyšlo hneď rok po prvom. Vo filme „Emmanuelle II“ nájdete naozaj veľmi veľa nahoty, ktorá sa objavuje skoro v každej jednej scéne tohto 90 minútového filmu. Hudba, ktorá je vo filme použitá, sa perfektne kombinuje s hereckými výkonmi. Niektoré pohyby sú spomalené, vďaka čomu má divák z celého filmu ešte lepší zážitok. Dej filmu sa odohráva v Hong Kongu. Hlavná postava Emmanuelle sa po dlhej dobe vracia do domu k svojmu manželovi, kde sa medzitým nasťahoval Chris. Nový mladý muž v domácnosti Emmanuelle fascinuje a prežíva s ním mnohé dobrodružstvá.

The Streetwalker (1976)

Pútavý film „The Streetwalker“ nemal veľmi veľké pochopenie u divákov. Dôvodom je najmä spôsob, akým bol uvedený na trh. S alternatívnym názvom „Emmanuelle 77“ čakali diváci ďalšie pokračovanie ich obľúbeného erotického filmu, ktorý mal skvelé ohlasy. Síce sa vo filme „The Streetwalker“ podobné scény objavujú, príbeh sa odlišuje. Príbeh je zasadený do parížskeho prostredia a je o zvláštnom vzťahu ženatého muža a krásnej prostitútky, ktorá mu však svoje city neopätuje.

Private Lessons (1981)

Zo všetkých filmov, v ktorých si Sylvia Kristel zahrala, sa radí film „Private Lessons“ medzi tie, ktoré priťahujú najviac pozornosti. Dôvod je najmä ten, že sa radí medzi komédiu a diváci sa môžu z chuti zasmiať. Dej filmu sa dá považovať za veľmi nereálny, keď hovorí príbeh o chlapcovi, ktorý má sexuálny vzťah s francúzskou slúžkou. Tá bola najatá jeho otcom, aby pracovala v ich dome. Film sa snažil pritiahnuť publikum najmä tým, že dej vtiahne diváka do tajného sprisahania mladého chlapca a dospelej ženy. Síce sa film „Private Lessons“ radí medzi tie horšie, mnohí diváci ho milujú práve kvôli tomu, že je vtipný a niekedy až nereálny.

Emmanuelle (1974)

„Emmanuelle“ je film, ktorý Sylviu Kristel vystrelil do filmového neba. Film je založený na populárnom románe s rovnakým názvom a doslova oslavuje sex. Práve ten je témou všetkých rozhovorov medzi postavami, ktoré nad ním stále uvažujú a robia ho. Film má však aj príbeh, ktorý hovorí o krásnej mladej modelke menom Emmanuelle. Tá žije v Bangkoku so svojím o niekoľko rokov starším mužom. Niečo jej však vo vzťahu chýba, a preto pomocou svojich priateľov skúša nové veci.

Lady Chatterley’s Lover (1981)

Film „Lady Chatterley’s Lover“ patrí medzi nízkorozpočtové filmy s nízkou kvalitou, no za to s perfektným obsadením a kvalitnými schopnosťami hercov. Síce je film dosť zmätený, určite si prídu na svoje diváci, ktorí majú radi veľa nahoty. Herci museli ukázať omnoho viac, ako si myslíte. Dej je o Lady Chatterlyovej, ktorá má ochrnutého manžela, a preto sú jej sexuálne túžby nenaplnené. Stretáva sa s Oliverom, ktorý ju zvedie.

The Nude Bomb (1980)

Film „The Nude Bomb“ je viac menej pokusom o pretvorenie televízneho programu zo 60-tych rokov s názvom „Get Smart“. Dej je o mužovi, ktorý sa snaží vytvoriť bombu, ktorá by urobila všetkých ľudí na svete nahými. Humor v kombinácií s nereálnym nápadom rozosmial mnohých divákov a mierne pripomínal film „Private Lessons“.

Mysteries (1978)

Film „Mysteries“ je o bohatom cestovateľovi a ako vždy, aj o láske. Vo filme sa nachádza aj krásna Dany Kielland, ktorú si zahrala práve Sylvia Kristel. Prekvapujúce je najmä to, že aj film ako „Mysteries“, ktorý nepotrebuje príliš veľa nahoty, ju má. Ohromujúci výkon Sylvii Kristel je neuveriteľný. Jednotlivé scény vo filme boli síce dobré, no ako celok film nebol práve najlepší.

Mata Hari (1985)

Filmov o známej „Mata Hari“ už bolo naozaj veľmi veľa, no určite by ste si mali pozrieť aj spracovanie s krásnou Sylviou. Film zasadený do obdobia druhej svetovej vojny sa zameriava na nezabudnuteľnú, zmyselnú a zvodnú tanečnicu, ktorá priťahovala vysoko postavených politikov, vojenských dôstojníkov či milionárov. Film obsahuje aj jedny z najkrajších filmových scén, ktoré Kristel nakrútila. Druhá polovica filmu ukáže Mata Hari zas v druhom svetle, a to ako tajnú špiónku.

Goodbye Emmanuelle (1984)

Posledný film o Emmanuelle s názvom „Goodbye Emmanuelle“ sleduje príbeh, ktorý nie je až taký dobrodružný, ako v predchádzajúcich dvoch častiach. Hlavná hrdinka sa tu snaží prekonať svoje otvorené manželstvo. Film je zasadený do prostredia Seychelských ostrovov, kde sa Emmanuelle nezáväzne miluje s príťažlivými domorodcami. Aj posledná časť tejto trilógie je veľmi kvalitne spracovaná a mala veľmi dobré ohlasy u divákov.

Pozri aj: Stopy krvi na vlajke Rakúska či Himaláje na vlajke Nepálu. 10+ najzaujímavejších štátnych vlajok, ktorých význam vás skutočne uchváti

thecinemaholic.com
Príbehy
0
Komentovať (0)