foto: screen Youtube

Michaela Galambošová / / News
Skromnosť tohto "božieho posla" očividne nepozná hranice.

Všetci máme svoje sny. Keby ste žili v nejakom africkom kmeni, obyčajná koza by pre vás predstavovala hotové bohatstvo. No čo znamená luxus pre našinca? Drahé auto či veľkometrážny byt v centre mesta? To je nič oproti snu evanjelického kňaza Jesse Duplantis, ktorý sa nebojí snívať vo veľkom. Svojich veriacich chce presvedčiť, že potrebuje štvrté súkromné lietadlo. Vraj si to tak želá samotný Boh.

Väčšina duchovných predstaviteľov sa zaviazala k sľubu chudoby, a to bez ohľadu na to, k akej náboženskej organizácii sa hlási. Vo všetkých sa totiž vraví o jednom. Luxus a duchovný život k sebe až tak veľmi nepatria. No svojská požiadavka Jesseho Duplantisa je dôkazom toho, že keď chcete, môžete si zdôvodniť naozaj všeličo. Aj to, že „súrne“ potrebujete nové súkromné lietadlo. To, že je už štvrté v poradí, je len taká maličkosť.

Účel svätí prostriedky?

Kňaz chce od svojich ovečiek vyzbierať 54 miliónov dolárov (približne 46,22 miliónov eur), pričom sa ich snaží presvedčiť o tom, že je to vôľa samotného Hospodinu. Vraj nové lietadlo využije nanajvýš duchovne. Pomôže mu v šírení božieho slova, čo podľa neho rozhodne nie je na zahodenie.

„Pevne verím, že keby Ježiš Kristus žil dnes na Zemi, určite by sa nevozil na chrbte osla, ale lietal by lietadlom,“ tvrdí vo videu kontroverzný kňaz, ktorý chce nabudiť ovečky k tomu, aby otvorili svoje peňaženky a prispeli mu tak na jeho „misionársku činnosť“.

Ak si chcete zdvihnúť tlak a vypočuť, prečo majiteľ troch súkromných lietadiel potrebuje ešte jedno, pozrite si nasledujúce video.

Jesse, ktorý pôsobí predovšetkým v meste Destrehan v štáte Louisiana, chce svoju misonársku činnosť rozšíriť aj do Veľkej Británie či Austrálie. Práve preto apeluje na dobré srdcia svojich viac ako 200-tisíc sledovateľov na Twitteri, v nádeji, že mu poskytnú potrebnú finančnú hotovosť na kúpu nového lietadla.

Či je jeho netradičná a kontroverzná zbierka v súlade s jeho náboženským učením, to už necháme na zvážení každého súdneho človeka.

Pozri aj: Davová psychóza, väzenie a doživotný zákaz vstupu. Opitý Youtuber sa v Disneylande pokúšal o absolútne nevhodný sociálny experiment

unilad.co.uk
0
Komentovať (0)