foto: Twitter, Unsplash

Ľuboš Belko / / News
V Disneylande na Floride vyčíňal opitý "Yotuber," ktorý skončil vo väzení.

Podľa miestnych správ z mesta Orlando, spôsobil 22 ročný muž z Arizony v Disneylande poriadny chaos. Jeho meno je Dillon Burch a svoje konanie obhájil tým, že je Youtuber a robil sociálny experiment. Incident sa odohral v hoteli, ktorý slúži priamo pre hostí Disnyelandu. Burch sa potuloval v areáli tohto rezortu a upozorňoval hostí na to, že na mieste sa strieľa a je nutné ho evakuovať.

Burch povedal miestnej ochranke, že všetko bolo myslené ako vtip a chcel na mieste vytvoriť chaos. Všetko si mal vraj zaznamenať a materiál využiť na svoj školský projekt a na svoj Youtube kanál. Stále však nie je jasné, či tento mladý muž nejaký kanál má. V prípade, že by to tak bolo, mohli by sme ho nazývať youtuberom. Keďže sme sa však my, ani zahraničné média k ničomu takému nedopátrali, pre zatiaľ zostane Dillon Burch len „youtuberom“.

Aj keď svoje konanie hájil humorom, nikomu inému sa to pochopiteľne nezdalo vtipné. Areál hotela bol uzavretý a ochranka Burcha objavila ukrývať sa v kríkoch na jeho území. V jeho batohu našli niekoľko pív. Keď sa manažérovi priznal s tým, čo spravil, na miesto bola privolaná polícia. V tomto momente vzal Burch nohy na plecia a začal utekať na parkovisko. Portál Gizmodo uvádza, že Burch svoje obvinia (narúšanie pokoja a výtržníctvo pod vplyvom) poprel.

Skončil na tri dni vo väzení a dostal doživotný zákaz vstupu na všetky pozemky, ktoré vlastní Walt Disney World. A niet sa čomu čudovať. O masovom strieľaní sa nežartuje. Obzvlášť nie v Amerike, kde je toto skutočne citlivá téma, najmä pre opakované masakre, ktoré sa odohrávajú na miestnych stredných školách. Či už teda išlo o žart alebo sociálny experiment, v každom prípade bolo konanie tohto mladíka maximálne nevhodné a hlúpe.

V konečnom dôsledku môže byť so svojim trestom maximálne spokojný. Dillon Burch si nabudúce zrejme dvakrát premyslí, ako bude formulovať svoj netradičný humor. A možno by mu nezaškodilo aj seknúť s kariérou samozvaného youtubera a skúsiť niečo prospešné pre komunitu. Napríklad verejnoprospešné práce.

Pozri aj: Celkom vás vtiahnu do niekdajších dní. Vďaka týmto 10 unikátnym fotografiám, sa budete na históriu pozerať úplne inak

iflscience.com
0
Komentovať (0)