Foto: twitter/flightorg

Ľudia robia pre šťastie rôzne rituály, no istá babička v Číne skúsila pre letom niečo ešte nápaditejšie.

Každý z nás robí „pre šťastie“ niečo iné. Niekto za seba hádže soľ, iní pri pohľade na čiernu mačku prejdú cez cestu. Istá dôchodkyňa sa ale rozhodla, že úspešný let privolá hodením mincí do motora lietadla. 

Počas nastupovania do lietadla na letisku  v Šanghaji v Číne si cestujúci všimli niečo nezvyčajné. 80-ročná babička sa totiž rozhodla, že do motora lietadla vhodí mince pre šťastie. Našťastie, okamžite to nahlásili letiskovej polícii, ktorá začala okamžite konať. Podľa svedkov si len chcela „vymodliť“ bezpečný let. Letecká spoločnosť ju vyšetrovala, no podľa informácií neplánuje voči nej vzniesť žiadne obvinenia.

Pracovníci letiska strávili vyberaním mincí najmenej štyri hodiny, pričom sedem z nich našli v okolí motora a jednu priamo v ňom. Hoci ide o malé množstvo, podľa pilotov mohli napáchať veľa škody v prípade, že by neboli objavené.

Let mal pôvodne odísť o 12:40, no nakoniec meškal viac ako 5 hodín. Mince pre šťastie zrejme nakoniec svoju prácu urobili, pretože všetci bezpečne pristáli v Kantone.

Pozri aj: Zapnite si pás a cestujte v utorok. 9 rád a odporúčaní, vďaka ktorým sa pri cestovaní lietadlom perfektne vyspíte

shanghaiist.com
Príbehy
0
Komentovať (0)