Foto: flickr.com/Google maps

Na Zemi existuje viacero miesto, ktoré vám Google Maps neukážu.

Ako prvý príklad vám zrejme napadne, nie až tak tajná letecká základňa, Oblasť 51. Tá podľa americkej vlády neexistuje, resp. k tejto téme sa nevyjadruje. Pravdou však je, že ju môžete cez Google Maps vidieť uprostred ničotnej Nevadskej púšte celkom zreteľne. Na internete nájdete množstvo článkov o rôznych miestach naprieč celým svetom, ktoré sú z nejakého dôvodu cenzurované. Väčšina špekulácií tvrdí, že ide o prácu vlády a armády, ktoré držia svoje tajomstvá pekne skrátka.

Po čase sa však ukázalo, že väčšina týchto miest bola v konečnom dôsledku viditeľná. Stále však existuje niekoľko miest, ktoré vám Google Maps neukážu. Marcoule Nuclear Site je miesto, ktoré je cenzurované viac než očividne, pretože okolie tohto miesta môžete vidieť bez problémov. Jeho centrum však nie. Toto zariadenie bolo vystavané v roku 1956 a využíva sa na priemyselné a vojenské experimenty s plutóniom. V roku 2011 tu nastala explózia, pri ktorej zomrel jeden človek a ďalší štyria boli zranení.

Google Maps

Nemáme však známosť o tom, prečo toto miesto nie je na Google Maps viditeľné. Ďalším miestom, ktoré sa stalo predmetom špekulácií je neforemné územie pri Mexicko-americkej hranici. Mala by to byť oblasť neďaleko Hudspeth County v Texase. Zvláštne a točité obrazce sa tiahnu namiesto mapy na dĺžke asi 24 kilometrov. Môže ísť len technologickú chybu, no oficiálna verzia je, že ide o miesto, kde sa na pravidelnej báze pašujú drogy cez hranice.

Google Maps

Posledný prípad je najbizarnejší, pretože sa vzťahuje k rodinnému domu v Holandsku. Adresa domu je označená ako Oorsprongpark 8 at 3581 ET Utrecht a je jediným pozemkom v rade domov, ktorý je cenzurovaný. Keď sa však pozriete na Google Street View, pre dverami nestoja žiadni mimozemšťania, ani vojaci. Taktiež žiadna podozrivá aktivita, len obyčajný dom. Existuje však spôsob, ako nechať svoj pozemok zacenzurovať z Google Street View, pokiaľ sa tam nachádza vaša tvár, alebo čokoľvek citlivé, čo sa odohrávalo v čase, keď ulicou prechádzalo Google auto.

Google Maps

Niečo podobné sa odohralo na Sockton-on-tees, oblasti v americkom Clevelande, no majiteľka nedokázala objasniť prečo je to tak. Jane Allison, ktorá dom obýva, povedala: „Žijem tu už od roku 2000, no netuším, prečo nie je viditeľný.“ Pokiaľ ste už však unavení z toho, že ľudia nazerajú do vášho obydlia počas toho, ako sa tu odohrala nehoda, môžete požiadať aj vy Google, aby toto miesto zacenzurovali.

Pozri aj: Voňavá, krásna, ale aj špinavá a smradľavá. 10+ úžasných miest, ktoré vám pri návšteve Indie ukážu jej pravú tvár

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy