Foto: reddit.com/instagram.com

Naďa / / Zviera
Štvornohí miláčikovia, ktorí nám dávajú kopec lásky, nás mnohokrát stoja nielen veľa úsilia, ale aj peňazí. Síce na nich mesačne minieme veľa úspor, určite nie toľko, koľko stoja tieto plemená.

Pes, najlepší priateľ človeka. Výrok, ktorý pozná snáď každý. Mnohí sa s ním stotožňujú a vytvárajú si v psovi kamaráta, ktorého nemajú. Niektorí do svojich psov investujú, chodia s nimi na výstavy a vyhrávajú zaujímavé ceny, iní ich majú len doma a trávia s nimi voľný čas. Väčšina psov, ktorých vlastníme my, „smrteľníci“, sú klasické rasy, za ktoré zaplatíme bežnú sumu. Existuje však aj pár plemien, ktorých suma vás naozaj prekvapí.

Pomeranian Spitz – cena od 800 – 2500 €

reddit.com

Hneď pri prvom pohľade na túto snehobielu guľôčku si asi poviete, že túto rasu psa chcete mať doma. Dobre si to však premyslite, pretože cena čistokrvného Pomeraniana je viac ako 800 €. Ak však túžite po aktívnom psíkovi, ktorý má dobrý vzťah aj s neznámymi ľuďmi a nie je útočný, možno sa nakoniec rozhodnete investovať.

Argentínska doga – cena od 1000 – 4000 €

pixabay.com

Toto plemeno je veľmi obľúbene u ľudí, ktorí chodia radi na poľovačky a potrebujú pri sebe silného psa, ktorý im dokáže v každej situácií pomôcť. Ak túžite po psovi, ktorý bude váš dom strážiť dokonale, určite stavte na Argentínsku dogu. Cena však nie je veľmi prívetivá a niektoré šteniatka môžete nájsť až za neuveriteľných 4000 €.

Akita – cena od 800 – 4500 €

wikimedia.org

Nádherné plemeno Akita má povôd v Japonsku. Títo psi sú veľmi lojálni a verní, no dokážu byť aj veľmi tvrdohlaví a dominantní. Existujú dva druhy tohto plemena a to japonský a americký. Práve japonské plemeno je drahšie a cena zaň sa môže vyšplhať až na 4500 €.

Rotvajler – cena od 1000 – 6000 €

wikimedia.org

Mnohých možno prekvapí, že sa do tohto zoznamu dostalo aj také známe plemeno, ako je Rotvajler. Toto plemeno je perfektný ochranár rodiny a skvelý policajný pes. Síce ho dnes môžete nájsť aj za nižšie ceny, ak túžite po čistokrvnom psovi, cena sa môže pohybovať od 1000 do 6000 €. Všetko je to v závislosti od krvnej línie.

Faraónsky pes – cena od 1200 – 6500 €

Pharaoh Hound

Túžite po zaujímavom psovi, ktorého nemá úplne každý? Môžete si kúpiť napríklad toto plemeno, ktoré aj napriek svojmu pomenovaniu nemá vôbec nič spoločné s Egyptom. Tieto psy sú veľmi inteligentné, aktívne a priateľské. Zaujímavosťou je najmä to, že keď sa nahnevajú, doslova očervenejú.

Azavak – cena od 3000 – 6500 €

Boys-relax

Psie plemeno Azavak patrí medzi jedno z mála, ktoré má africký pôvod a môžete si ho zakúpiť aj vy. Vyžaduje si však veľmi veľa pohybu a starostlivosti, preto by ste si jeho kúpu mali veľmi dobre premyslieť. Ich povaha je však veľmi dobrá, sú priateľskí a milujú svojich pánov. Zaujímavosťou je, že dokážu bežať rýchlosťou 64 km/h.

Tibetský mastif – cena od 2500 – 7000 €

wikimedia.org

Tibetský mastif má naozaj veľmi dlhú históriu. Už staroveké kočovné kmene z Číny, Nepálu a Tibetu používali týchto psov na ochranu. Veľkou zaujímavosťou je, že toto plemeno môže mať hmotnosť viac ako 75 kilogramov. V roku 2014 bol Tibetský mastif najdrahším psom na svete hneď po tom, ako bol predaný za rekordných 1,9 milióna dolárov.

Čau-Čau – cena od 900 – 8500 €

wikimedia.org

Plemeno Čau-Čau má čínsky pôvod a v minulosti bolo veľmi dobrým spoločníkom pri stádach či poľovníctve. Toto plemeno je veľmi lojálne a pokojné, takže sa hodí úplne každému, kto potrebuje tichšieho spoločníka do domácnosti. Zaujímavosťou pri tomto plemene je čierny jazyk. Šteniatka Čau-Čau môžu stáť až neuveriteľných 8500 €.

Levíček – cena od 4800 – 10 000 €Originálny názov tohto plemena je „Löwchen“, čo v preklade z nemčiny znamená „malý lev“. Toto plemeno s dlhou históriou sa radí medzi drahé najmä kvôli tomu, že ich je na svete len veľmi málo.

Samojed – cena od 4000 – 11 000 €

Squirrel Sighting

Toto plemeno patrí medzi najstaršie sibírske plemená, ktoré sa v minulosti používali napríklad na ťahanie saní. Mnohých priťahuje na týchto psoch najmä ich krásna, snehobiela srsť. Cena za toto plemeno sa môže dostať až na vysokých 11 000 €.

Pozri aj: Jeden krajší ako druhý. Toto je 25 najväčších psích plemien na svete

brightside.me
0
Komentovať (0)