youtube.com

branči / / News
Štedrý večer na Jednotke bude patriť premiére novej rozprávky Zázračný nos. RTVS splní divákom svoj prísľub premiéry novej vianočnej rozprávky aj v tomto roku. V koprodukcii so spoločnosťou FILMPARK a Českou televíziou odvysiela na Štedrý večer o 19.45 h pôvodnú a originálnu televíznu rozprávku Zázračný nos režiséra Stanislava Párnického.

Príbeh bystrej  princeznej Diany, ktorá túži spoznať pravú lásku a musí sa stretnúť s mnohými prekážkami, má za cieľ upútať divákov všetkých generácií. Diana tajuplným kúzlom  načas stratí svoju pôvodnú krásu a pokúša sa ju získať späť. Na svojej ceste sa stretne aj s mnohým ponížením, posmechom a zlobou. No odvaha a jej zázračný citlivý nos jej pomôžu prekonať všetky prekážky a splniť jej najväčší sen.
      

Rozprávka z pera scenáristiek Zuzany Kolmosovej a Nadi Jurkemik prináša mnoho prekvapivých dejových zvratov, humor, ale aj magické tajomno. V úlohách mladých protagonistiek sa po náročnom hereckom kastingu objavia nové talenty v stvárnení postáv dvoch princezien Diany a Adely (Kristína Kanátová, Petra Šimberová). V ďalších postavách  diváci spoznajú plejádu známych hercov: postavu vojvodu Filipa stvárňuje Ján Dobrík, kráľa Artúra si zahral Pavel Višňovský, kráľa Ľudovíta Miro Noga, úlohy kráľovnej matky sa majstrovsky zhostila hviezda prvého formátu Iva Janžurová, mladého Tomáša si zahral Vladislav Plevčík a v postave  pestúnky diváci spoznajú Annu Javorkovú. V úlohe tajomného Kúzelníka sa objaví Ivan Romančík.

[youtube NLV0ypdOtBw 720 410]

Rozprávka sa nakrúcala v letných mesiacoch v prekrásnych scenériách zámkov a hradov na Slovensku a v Čechách, pričom filmári mohli nakrúcať aj na miestach, ktoré sú pre turistov bežne nedostupné. Zárukou jedinečného diváckeho zážitku bude nielen skúsený režisér Stanislav Párnický, ale aj hlavný kameraman Ivan Finta, ktorý sa podpísal pod jedinečný vizuálny zážitok aj v úspešnej rozprávke RTVS Láska na vlásku.

Novú rozprávku Zázračný nos bude sprevádzať titulná skladba autorov Vaša Patejdla a Ľuboša Zemana Voňavky dievčat v špeciálnej orchestrálnej úprave Rasťa Dubovského, ktorú ako duet naspievali Mirka Partlová a Barbora Žilecká. Hudbu k piesni nahral Slovenský národný symfonický orchester, filmová a scénická hudba bola nahrávaná vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

TASR, RTVS


Komentovať (0)