Foto: TikTok/abbeminor

Bývanie v dodávke nie je pre každého, no táto vyzerá naozaj luxusne.

Mnoho ľudí si bývanie v dodávke ani len nedokáže predstaviť. Pre iných je to výzva. Tak to poňala aj mladá žena, ktorá sa rozhodla dodávku premeniť na luxusné bývanie ako vystrihnuté z magazínu.

Vytvorila funkčné umelecké dielo

Ako informuje web Business Insider, 24-ročná žena menom Abbe Minor žije v dodávkach už roky. Je súčasťou komunity, ktorá sa usiluje dodávky prerobiť na zaujímavé bývanie a je ukážkou toho, že nič nie je nemožné. V apríli 2023 si kúpila odvážne žltý Mercedes-Benz Sprinter 2022. Počas nasledujúcich deviatich mesiacov navrhla a vybudovala priestor, ktorý je nielen funkčný, ale aj mimoriadne estetický.

Dodávka ukrýva aj niekoľko skrytých prvkov. Lavice vpredu sa dajú premeniť na druhú posteľ a na schodisku sa nachádza tajný úložný priestor. Na vytvorenie organicky pôsobiacich oblých stien použila marockú omietku a sprchovací kút lemujú ručne vyrobené španielske dlaždice.

@abbeminor Which van would you rather have? #vanlife #vanbuild #tinyhouse #interiordesign #luxury #beach #lifestyle ♬ original sound – summer songs&lt333

Priestor doslova dýcha luxusom, aký sa v dodávke len tak nevidí. A zodpovedá tomu aj suma, ktorú Abbe investovala. Tá sa vyšplhala na 140 000 dolárov (takmer 130 000 eur), pričom dodávka má v súčasnom stave podľa nej hodnotu 235 000 dolárov (v prepočte viac ako 217 000 eur).

Z prerábky jednej dodávky vyžije zvyšok roka

Je to investícia, ktorú ale Abbe podľa svojich slov vôbec neľutuje. Chcela sa totiž naučiť niečo nové a prekonať svoje limity, čo aj dosiahla. Svoju prvú dodávku prerobila ešte v čase, keď bola študentkou a spolu s priateľom v nej precestovala 46 štátov naprieč USA. Dodáva, že si všíma trend, v rámci ktorého je čoraz viac ľudí ochotných investovať veľa peňazí do luxusných dodávok a karavanov.

@abbeminor My luxury van road trip 😂 Check out this projector from @XGIMI Tech 🔗 in b!o code: XGIMIAEE Code: XGIMILAS [Discount) Get M2P at$399 (Original price is $599) [Valid from] 4/24 to 5/5 #vanlife #vanbuild #camping #roadtrip #overland #van #tinyhouse ♬ missedcalls (sped up) – Kudasaibeats & sped up

Abbe v tom vidí jedinečnú príležitosť. Preto sa rozhodla rozbehnúť biznis s prerábaním dodávok. Kúpi dodávku, niekoľko mesiacov strávi jej prerábaním a následne ju predá so ziskom, z ktorého dokáže žiť zvyšok roka. Za jeden rok prerobí maximálne jednu dodávku. O svojej vášni, ktorá je zároveň aj jej živobytím, dokonca napísala aj knihu.

Uložiť článok

Najnovšie články