Foto: HBO, Instagram (meryl.streep)

V súčasnosti, kedy filmový svet ovládajú efekty, zelené plátna, digitálne postavy a fiktívne svety býva veľkým problémom rozoznať svojho obľúbeného herca.

Transformácia vzhľadu, sa však nemusí vždy odvíjať len od závideniahodných schopností grafikov. Špeciálne efekty sú síce spravidla pastva pre oči, no prečo plytvať rozpočtom, keď si môžete svoju postavu vytvoriť. Samozrejme netvrdíme, že títo herci neboli dotknutí počítačovou mágiou. Avšak kostýmy a mejkap, tu tiež zohrávajú veľmi podstatnú úlohu, na ktorú by sme nemali zabúdať.

Michael Rooker

Michael Rooker stvárnil vo filme Strážcovia galaxie postavu menom Yondu Udonta. Lídra kriminálneho klanu, ktorý plieni vesmír, s cieľom ľahkého zisku. Rooker bol v tomto filme, síce o čosi viac modrý, než sa zdá v reálnom živote, no stále by ste ho s najväčšou pravdepodobnosťou rozoznali.

Elizabeth Debicki

#actress #elizabethdebicki #photoshoot #marieclare #bw #fashion #style

A post shared by @mood_of_my_life on

S rozoznávaním Elizabeth, by ste asi mali o čosi väčší problém. V pokračovaní Strážcov Galaxie, si zahrala Ayeshu. Najvyššiu kňažku geneticky upravenej galaktickej rasy.

Rebecca Romijn

Cold LA day. Breakin' out the big guns. #notfur

A post shared by Rebecca Romijn (@rebeccaromijn) on

Reebecca stvárnila Mystique v pôvodných X-Menoch. Film z roku 2000 zožal obrovský úspech a jeho pokračovania neustále pribúdajú aj po sedemnástich rokoch.

Hugh Grant

1k likes ? 💪🏼 #hughgrantphotos #hughgrant

A post shared by Hugh Grant (@hughgrantphotos) on

Film Atlas Mrakov bol prácou sestier Wachovských, a zrejme bol ich najlepším počinom od čias Matrixu. Na jedného herca tu však bolo hneď niekoľko postáv. Samotný Hugh Grant si zahral 6 rôznych ľudí v niekoľkých časových úsekoch. Jedným z nich bol vodca barbarov, v ktorého koži bol naozaj na nerozoznanie.

Doug Jones

#selfiesunday #noothercaptionneeded

A post shared by Doug Jones (@actordougjones) on

Doug Jones sa vyznačuje svojou výškou, a preto aj väčšinou stvárňuje veľmi vysoké postavy. Nebolo tomu inak ani v geniálnom fantasy horore, Faunov labyrint, kde si zahral samotného Fauna.

Michael Keaton

#michaelkeaton #michaelkeatondouglas #michaelkeatonmonday #birdman #batman #beetlejuice #mk #spotligth #mkm

A post shared by Michael Keaton Tribute (@michael_keaton_tribute) on

Michael Keaton si zahral vo filme Tima Burtona, Beetlejuice. Vzhľad postavy sa realite veľmi nepribližuje, no stále sa môže popýšiť skvelým hereckým výkonom.

Milla Jovovich

#retrohair 💋💅🏼#parisdiary

A post shared by Milla Jovovich (@millajovovich) on

Milla Jovovich si zahrala vo všetkých dieloch série Resident Evil. To, že človek starne prirodzene je pochopiteľné. V poslednej časti jej však tvorcovia pridali snáď ďalších 30 rokov, s rozpoznaním jej tváre však rozhodnete nebudete mať najmenší problém.

Eddie Murphy

#EddieMurphy debonair gentlemen look is courtesy of what 90s movie title? : : #actor #comedian #film #beautifullysmagazine #media

A post shared by Beautifully Said Magazine (@beautifullysmagazine) on

Eddie Murphy zažil počas svojej kariéry mnoho hviezdnych výstupov, ale aj meteorických pádov.Vo filme Cesta do Ameriky si zahral sebavedomého afrického princa. Okrem toho sa tu však aj objavil v roli, ktorá do jeho genetického profilu celkom nezapadá. Zahral si totiž belocha po päťdesiatke.

Tom Cruise

Vo filme Tropická Búrka sa objavilo mnoho známych hercov, ako napríklad Ben Stiller, Robert Downey Jr. či Jack Black. Ani jeden z nich však nevyzeral, tak ako ich poznáme. A Toma Cruisa odtiaľto tiež vynechať jednoducho nemôžeme.

Meryl Streep

Congrats to Meryl for her bafta nomination😺🎭✨❤ #merylstreep #bafta

A post shared by Meryl Streep🌻 (@meryl.streep) on

V roku 2003 vyšla na televízne obrazovky miniséria s názvom Anjeli v Amerike. Bola adaptáciou divadelnej hry a jej hlavnou myšlienkou bola skutočnosť, že Boh opustil nebesia. To by možno vysvetľovalo prečo Maryl Streep v tomto krátkom seriáli stvárnila rabína.

Pozri aj: Neznášajú postavy, ktoré hrali. Známi herci vysvetlili, prečo nedokážu vystáť svoje filmové roly

brightside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)