Foto: Facebook (PETA (People for the Ethical Treatment of Animals))

Úbohé zvieratá umierajú v agónii len pre ľudský rozmar.

V cirkuse už síce slony na mnohých miestach neuvidíme, to však neznamená, že krutosti na zvieratách je koniec. Existuje totiž omnoho viac prípadov, ktoré zahŕňajú takéto ohavné činy. Problémom je, že  mnohí z nás sa s niečím podobným stretnú aj na vlastnej koži, no nevedia ako nahlásiť týranie zvierat. Skutočnosť je taká, že by ste sa mali obrátiť na štátnu veterinárnu správu. Kontakt na inšpektora vo vašom kraji môžete získať na ich oficiálnej webstránke.

Nechutné činy, pri ktorých nemé tváre padajú za obeť sa však nedejú len u nás, ale všade vo svete. A niekedy ide o priemysel, ktorý sa možno týka aj vás. Na videozázname, ktorý prednedávnom publikovala PETA, môžeme vidieť somáre na čínskych farmách, ktoré sú bité po hlavách kladivami kvôli výrobe ejiao. Ejiao je liek, ktorý patrí k tradičnej čínskej medicíne a jeho hlavnou zložkou je koža zo somára.

Liek veľmi populárny medzi Číňanmi, ktorí sa domnievajú, že dokáže napraviť obehový systém, vyliečiť nespavosť či mať podobné účinky ako sérum mladosti. PETA tvrdí, že video publikovala kvôli tomu, aby ľudí odradila od nákupu tohto lieku. Tiež chceli poukázať na to, akou zbytočnou a otrasnou smrťou musia tieto zvieratá trpieť. „V biznise s týmto liekom sú zabíjané päťmesačné somáre. Trpia dlhou a bolestivou smrťou a to len kvôli ingrediencii, ktorú nikto nepotrebuje,“ povedala riaditeľka medzinárodných programov v PETA, Mimi Bekhechi.

PETA Ázia vyzvala všetkých ľudí na svete k tomu, aby ejiao odmietli a popudili k tomu aj svoje okolie.“ Väčšina somárov, ktoré sú zabité, sú chované v príšerných, skľučujúcich podmienkach, kde trpia vo vlastných výkaloch. Zabíjané sú úderom kladiva do hlavy, pretože ide o najlacnejšiu metódu získania ingrediencie. A to značí, že s tým svetom naozaj niečo nie je v poriadku.

Pozri aj: Mäso ničí váš sexuálny život. Kontroverzná kampaň organizácie PETA vysvetľuje, prečo by ste nemali jesť mäso

independent.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)