Foto: AsiaWire

katka / / Zviera
Ľudia na túto návštevu zoo tak skoro nezabudnú.

Mnohí aktivisti bojujúci za práva zvierat kritizujú zoologické záhrady za to, že zvieratá sú zatvorené v priehradách a nemajú dostatočný pohyb. Trpí tým aj ich psychika. No to, čo videli turisti v istej zoo by zrejme nenapadlo ani tým najzarytejším bojovníkom za práva zvierat.

Čínska zoo, známa aj ako Yancheng Safari Park, totiž čelí poriadnej kritike za to, že svorku tigrov kŕmila živým somárom. To všetko sa dialo pred očami zhrozených turistov. Skupina pracovníkov zoo postrčila somára cez ohradu a všetci naokolo sa stali svedkami krvavého obeda, keďže tigre okamžite nasledovali svoj inštinkt a somára roztrhali.

Ľudia na mieste kričali: „To by neurobili!“ Zdá sa však, že ani to nezabránilo mužom v červených plášťoch, aby živé zviera sotili do vody v ohrade. Tigre veľmi rýchlo začali lov na somára a pred očami rodín s deťmi ho dohrýzli a doškriabali. Somár napriek tomu prežil ešte viac ako hodinu.

Verejnosť ostala pobúrená z konania zoo v meste Yancheng na východe Číny. Podľa ich vyhlásenia to bol jeden z majiteľov, kto prikázal mužov nakŕmiť tigrov živým oslom. Majiteľ vraj mal zlú náladu kvôli súdu, ktorý nevyšiel v jeho prospech.

Zamestnanci zoo tvrdia, že na miesto prišiel s veľkým autom a plánoval naložiť niekoľko zvierat, aby ich predal a získal ďalšie peniaze. No keď ho zastavili, pracovníci, ktorí mu pomáhali, sotili somára k tigrom. Majiteľ sa vraj už upokojil a prípad chcú vyriešiť. Nie je však jasné, či bude konať aj miestna polícia.

Pozri aj: Ročne sa zabilo 20 tisíc noriek a líšok. Českí poslanci odsúhlasili zákaz kožušinových fariem

unilad.co.uk
0
Komentovať (0)