Foto: Instagram.com (ikinka7)/(drews_beauty)

Svet modelingu vie byť občas naozaj kruté a nehostinné miesto.

Svoje nás o tom naučili filmy, reality show ale aj rôzne spovede, ktoré sa objavujú na titulkoch magazínov takmer na dennej báze. S tým úzko súvisí aj nedávna hollywoodska kauza, v ktorej režisér Quentin Tarantino obhajoval Romana Polanskeho v otázke znásilnenia 13 ročného dievčaťa. Nehovoriac o udalostiach okolo Harveyho Weinsteina. Na nehostinných miestach však tiež rastú kvety, o púštnej ruži predsa spieval aj legendárny Sting.

Z našej malebnej krajinky do sveta poputovalo závratné množstvo modeliek. Nie pre srandu sa my Slováci neustále bijeme do pŕs s tým, aké krásny ženy tu máme. Aj spomedzi našincom sa nájdu aj muži, ktorí atraktivitou nezaostávajú. Tí, ktorých si predstavíme dnes však nespadajú do žiadnej z dobre známych kategórii. Niektorí Slováci, ktorí dokázali zo svojej krásy spraviť zdroj obživy, robia veci trochu inak. A my vám povieme ako.

Charlotte Krajčová

Modelky s krivkami nie sú vo svete nijakou novinkou. Aj my sme o nich písali neraz a nech si zaužívané stereotypy krásy hovoria čo chcú, pekné ženské tvary sú rovnako krásne ako postavičky, ktoré sú odrazom dlhých hodín strávených v posilňovni. Charlotte pochádza z Popradu, no aktuálne žije v Prahe. Konvencie roztrieštila na drobný prach v momente, kedy vstúpila do modelingu ako plus size kráska. Charlotte, ktorej krivky môžeme porovnať s takou sexbombou akou bola Marilyn Monroe, nebola nikdy najštíhlejšou babou v triede. O to úžasnejšia je však jej kariéra, ktorú si dokázala vybudovať aj vo východnej Európe.


Kinga Rajzak

Okrem stereotypov v ohľadoch krásy, panujú medzi modelkami aj také, ktoré vravia, že nie sú zrovna múdre. Škatuľkovanie nie je správne v akomkoľvek smere, nie len v modelingu, či výzore ako takom. Kinga je veľmi atraktívna, o tom nie pochýb. Aj keď na prvý pohľad pôsobí dojmom šedej myšky, dokáže vystúpiť z davu a to čo už veľmi sviežim lookom alebo slovom. Mladá kráska sa prešla po mólach v Miláne či New Yorku, no nezaostáva ani vo vzdelaní. V Londýne študuje už na druhej prestížnej vysokej škole, no zároveň je aj múzou pre mnohých svetových návrhárov. Preto si dajte na budúce pozor, keď sa budete vyjadrovať na adresu intelektu modeliek.


Ivanka Danišová

Bratislavčanka Ivanka Danišová sa narodila s polovicou tváre. Aj keď nejde o modelku v pravom slova zmysle, napriek tomu sa nebojí vystúpiť pred objektív a ukázať svetu svoju krásu. V dobe, kedy je najväčším činiteľom v raste sebavedomia Instagram a propagácia zdobenia jaziev, je nutné poukázať na ľudí, ktorí to robia celkom iný spôsobom. Ivanka podstúpila rekonštrukčný chirurgický zákrok v Spojených štátoch. Navyše je to veľmi odhodlaná a cieľavedomá žena, ktorej nechýba riadny kus odvahy a aj preto má náš veľký obdiv.


Alexandra Gachulincová

Saša Gachulincová je označovaná ako rebelka. Prečo? Okrem toho, že sa dokáže prezentovať peknou tváričkou a nemenej pekným telom, vie zahrať aj na celkom inú strunu. Hovorí sa, že v módnom priemysle pre bežné baby nie je priestor, no Saša toto tvrdenie hrubo vyvracia. Na prestíž si až tak nepotrpí a radšej sa prezentuje štýlom, ktorý je jej vlastný. Napriek tomu rozbalila slušnú kariéru modelky, ktorá jej nebráni obracať sa ako doma tak aj vo svete.


Lucia Ondrisová

Ďalšia zo slovenských plus size modeliek to tiež dotiahla ďalej ako do Bratislavy. Podobne ako Charlotte, ani ona v škole nebola najchudšou. Pamätajme však na to, že Kim Kardashian ani J.Lo sa nikdy nepýšili útlymi postavami. Napriek šikane v škole voči svojej váhe, dokázala Lucia vytrieť zrak tým, ktorí sa jej posmievali a preraziť vo svete modelingu. Práve vďaka tomu sa dostala do bodu, ktorý môžeme nazvať šťastím, keďže nič nedodá človeku taký psychický komfort, ako zdravé sebavedomie.


Yaya Kosikova

Vo svete je známa ako Yaya Kosikova, no narodila sa ako Jaroslava Košíková. V súčasnosti má po tridsiatke a za sebou má slušnú kariéru. Dni modelingu sa jej však rozhodne ešte nekrátia. Napriek tomu, že sa za ňou otočí nejeden chlap, veľa šancí nemajú. Aj v modernej dobe kolujú rôzne fámy o intolerancii homosexuality v tomto priemysle. Opak je pravdou, podobne ako Cara Delevigne, ktorá sa netají sympatiou voči ženám, aj Yaya našla sympatie a pohodu zo vzájomného súžitia so ženou. Jej partnerkou je Montserrat Oliver, mexická televízna hviezda a modelka.


Pozri aj: Priemerný vek je vyše 60 rokov. Táto modelingová agentúra najíma iba staršie modelky, no výsledok je aj tak očarujúci

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy