Foto: instagram.com

Hovorí sa, že krása je subjektívna a je v oku toho, kto ju vníma.

Keď sa však povie slovo modelka, väčšina z nás si predstaví mladú štíhlu devu na módnej prehliadke, ktorá pizzu nevidela hádam aj rok a je ovešaná zvláštnymi odevmi. Krása je skutočne subjektívna, ale sme radi, ak nás majú radi ostatní, preto sa často vzdávame vlastného názoru a prikloníme sa k názoru väčšiny. Čo myslíte, môže byť krásny aj človek, ktorý nedržal posledný rok prísnu diétu? A môže byť krásny starý človek so sivými vlasmi a vráskami? Verte tomu, že môže.

Spoločnosť sa stáva natoľko posadnutá mladosťou a zameraním sa na to, čo je sexuálne príťažlivé, že zabúda hľadať krásu aj inde. Kým drvivá väčšina modelingových agentúr sa snaží zabezpečiť si dokonalé modelky, a to napríklad aj za pomoci botoxu, plastických operácií a množstva líčidiel, agentúra z Ruska sa rozhodla poukázať na to, že starnutie sa nemusí spájať len s negatívnymi pojmami. Starnúť sa dá aj s gráciou, čoho dôkazom sú krásne modelky, ktoré sú súčasťou sveta modelingu napriek tomu, že roky mladosti už majú za sebou.

Agentúra má príznačné pomenovanie Oldushka a všetky modelky majú viac ako 45 rokov. V niektorých prípadoch dokonca viac ako 85. Svet módy sa zbavuje predsudkov čoraz viac, búra bariéry a uznáva, že typov krásy je nekonečne veľa. Uznanie si získavajú modelky rôznej pleti, pomaly ale isto sa upúšťa aj od mimoriadnej štíhlosti a teraz je načase zapracovať aj na bariére týkajúcej sa veku.

Celé to začalo, keď fotograf Igor Gavar začal na svoj blog fotiť dôchodcov a ich štýl. Väčšina jeho modelov boli ženy vo veku nad 60 rokov, pripojil sa k nim však jeden muž, 45 ročný Sergey. Aj keď Sergey ešte nemá vek dôchodcu, podľa Igora vyzerá staršie, preto sa medzi jeho modelky dokonale hodí.

Oldushka pôsobí zatiaľ najmä v ruskom módnom priemysle ako čerstvý vánok a čoraz viac sa staršie modelky objavujú ako tváre rôznych kampaní a na titulných stranách časopisov. Aby ste uverili, že aj staroba môže byť krásna, pozrite si nasledujúce fotografie.

Tatjana Nekliudova, 61 ročná modelka


Valtina Yasen, 62 rokov a 45 ročný Sergey Arctica


Valtina Yasen, 62 rokov


61 ročná Tatjana Nekliudova je dôkazom toho, že krása nesúvisí len s mladosťou. Krásna môže byť aj staroba

70 ročná Irina Belisheva sa zmeny nebojí


Aj keď Sergey ešte nie je dôchodca, šediny mu pridávajú na veku. Jednoznačne mu však pristanú


72 ročná Olga Kondrasheva


80 ročná Irina DenisovaČo si myslíte o starších modelkách vy?

Pozri aj: Modelky z obálok Playboya zapózovali opäť pred objektívom po 30 rokoch. Pozrite sa, ako sa zmenili

boredpanda
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy