Foto: Pixabay.com

Branislav Blaško / / News
Krajský súd v Ostrave odsúdil dnes na 12 rokov väzenia 28-ročného Slováka Jozefa Škarku, ktorý podľa obžaloby vlani vo februári v záhradnej chatke vo Frýdku-Místku zavraždil známeho.

Aby si jeho smrť poistil, vložil mu do hrdla vrecúško so sypaným čajom. Odsúdený trest odmieta. O verdikte informoval dnes český spravodajský server iDNES.cz.

Škarka prišiel zo Slovenska do Českej republiky v roku 2015 za prácou. Vlani vo februári popíjal v záhradnej chatke lacné víno so známym, ktorý bol od neho starší o 34 rokov. V opitosti sa začali hádať.
Slovák muža začal škrtiť a skončil, až sa prestal hýbať. Navyše potom mu až za krčné mandle vsunul plastové vrecúško so sypaným čajom. To bolo podľa znalcov príčinou mužovho udusenia.

Škarka potom mŕtvolu zastlal do perín a na ne prehodil staré kabáty. Zavraždenému ukradol motorovú pílu, mobilný telefón a na jeho bicykli odišiel. Veci predal do záložne. Neskôr využil, že práve vo Frýdku-Místku stál cirkus Berousek Sultán, a popýtal sa tam na prácu.

Mŕtveho muža našli až po takmer troch mesiacoch. Páchateľa zatkli o osem mesiacov neskôr v cirkuse.

Pozri aj: Hnev, vzdor, pokoj, dokonca aj smiech. Vzácna historická fotografia zachytáva emócie šiestich poľských civilistov, tesne pred popravou

TASR
0
Komentovať (0)