Foto: Profimedia

Futbal len na Markíze.

Slovenskí televízni diváci sa musia pripraviť na nepríjemnú odstávku vysielania druhého televízneho okruhu Českej televízie. Nepôjde o trvalé, ale len o dočasné prerušenie vysielania. Dôvod je ale pochopiteľný.

Ešte koncom marca museli všetci slovenskí operátori zo svojich programových ponúk trvalo vyradiť športový okruh ČT Sport. Koncom júna ale prídu diváci na Slovensku aj o vysielanie druhého okruhu verejnoprávnej Českej televízie. V prípade ČT 2 ale pôjde len o dočasné obmedzenie stanice a nie o trvalé vyradenie z ponúk, informuje web Parabola.cz.

Dôvodom sú vysielacie práva na priame prenosy futbalového šampionátu EURO 2024. Práve tie vlastní Česká televízia, ktorá môže prenosy vysielať len na území Českej republiky. Pre náš trh obraz odvysiela TV Markíza na svojom hlavnom kanáli, na stanici Dajto a niektoré aj na streamovacej platforme VOYO.

Keďže Česká televízia bude vybrané zápasy vysielať aj na svojom druhom okruhu, budú musieť operátori dočasne počas nich blokovať prístup slovenských divákov. Vo vybraných časoch tak budú mať diváci namiesto ČT 2 buď len čierny obraz, alebo odkaz, že daný obsah nie je možné na našom území sledovať.

ČT 2 nebude na Slovensku fungovať v dňoch:

  • 23. júna 2024 od 20:00 do polnoci;
  • 24. júna 2024 od 20:00 do polnoci;
  • 25. júna 2024 od 17:00 do polnoci;
  • 26. júna 2024 od 17:00 do polnoci.

Okrem Markízy vlastní práva na futbalové EURO 2024 aj verejnoprávny Rozhlas a televízia Slovenska. Ten bude na okruhu Rádio Slovensko vysielať rozhlasový prenos a aj ďalší informačný rozhlasový servis.

Uložiť článok

Najnovšie články