Tmr.sk

branči / / News
Horská dráha, ktorá nebude mať v celej strednej Európe žiadnu konkurenciu.

V poľskom zábavnom parku vyrastie horská dráha, ktorá nebude mať v celej strednej Európe konkurenciu. Jej dĺžka bude presahovať jeden kilometer a spoločnosť Tatry Mountain Resorts vyjde na viac ako 20 miliónov eur.

V Sliezskom zábavnom parku, na juhu Poľska pri meste Chorzów by mala vyrásť ešte v priebehu tohto roka. Horská dráha bude pomenovaná podľa poľskej legendy, a ponesie názov Lechcoaster. Symbolom tejto dráhy bude biela orlica, ktorá bude zdobiť vozíky. Tie budú uháňať rýchlosťou 100 km/h. Informoval český denník Hospodárske Noviny.

Sliezsky zábavný park pri poľskom meste Chorzów je najväčším a najstarším parkom v Poľsku. Bol uvedený do prevádzky v roku 1959. Najväčšou atrakciou lunaparku sú zatiaľ lietadlá zavesené na 30 m vysokej veži. Od roku 1985 je v prevádzke tzv. ruské koleso, z ktorého je výhľad na celé Sliezsko. V roku 2007 pribudla parku horská dráha, ktorej najvyšší bod je vo výške 18 metrov.

tmr.sk
tmr.sk
tmr.sk
tmr.sk

Pozri aj: Najstarší hotel v Tatrách, ktorý chátral takmer štvrťstoročie dnes po dlhej prestávke otvorili. Pozrite sa, ako vyzerá

Interez.sk (BB), tmr.sk


Komentovať (0)