foto: mkic.sk

Branislav Blaško / / Lokál
Vyze­rá to tak, že zo Stu­pa­vy sa postup­ne stá­va raj všet­ký­ch kni­ho­mo­ľov. Poli­ce s kni­ha­mi, kto­ré si môžeš pop­ri čaka­ní na najb­liž­ší spoj pre­čí­tať, momen­tál­ne náj­deš až na šty­ro­ch stu­pav­ský­ch auto­bu­so­vý­ch zastáv­ka­ch.

Za celou milou myšlienkou stojí Mestské kultúrne a informačné centrum v Stupave, ktoré prvú takúto knižničku umiestnilo na autobusovú zastávku už pred tromi rokmi, a to v rámci projektu skrášlenia mesta Stupava. Zastávka bola vtedy prerobená na obývačku, s textilnými dekoráciami, kvetináčmi, stolíkom a policou na knihy. Práve nápad s policami na knihy sa ujal natoľko, že ich mesto Stupava zriadilo až na štyroch autobusových zastávkach.

Tieto malé knižničky budú všetkým knihomoľom čakajúcim na autobusových zastávkach k dispozícii vždy od apríla do októbra, kedy knihám nehrozí znehodnotenie pod vplyvom počasia.

 „Počas sezóny knižničky dopĺňajú vyradenými a darovanými knihami knihovníčky Mestskej knižnice Ruda Morica, ale aj obyvatelia mesta svojimi nepotrebnými knihami,“ povedal pre portál Bratislava24.sk Milan Greguš z Mestského kultúrneho a informačného centra v Stupave.

Knižnice však nie sú iba skvelým prostriedkom, ako počas čakania na autobus zmysluplne stráviť čas, ale sú aj vizuálnym skrášlením zastávok, ktorým dodávajú útulnú atmosféru.

Zámerom celého projektu je dokázať, že aj čakanie na autobus možno stráviť príjemne a zmysluplne, s knihou v ruke. Stupavčania tak už počas čakania nemusia nervózne hľadieť na hodinky či do smarfónov.

A čo ty, privítal by si takúto knižnicu aj na tvojej autobusovej zastávke?

Pozri aj: Dve najnebezpečnejšie cesty sveta aj najdaždivejšie miesto planéty. Slováci sa na Lade pokúsia prejsť 20-tisíc kilometrov naprieč Áziou

StartItUp.sk
0
Komentovať (0)