Skúškové – pre niektorých študentov najtrpkejšie, najhoršie chvíle počas štúdia. Je síce pravda, že sa dá učiť aj pravidelne, aby sa nestalo to, že...

Skúškové – pre niektorých študentov najtrpkejšie, najhoršie chvíle počas štúdia. Je síce pravda, že sa dá učiť aj pravidelne, aby sa nestalo to, že si počas skúškového nebudete mať kedy umyť zuby, dať si sprchu alebo sa najesť ako človek. Ale ako by sa potom dali stíhať všetky tie krúžkovice, izbovice (a následné opice) a ktovie ešte aké -ice, prípadne kopec ďalších činností? Ak toho máte pred sebou ešte neúrekom a kávu, ibalginy alebo energeťáky už nemôžete ani cítiť, skúste siahnuť po niečom inom, hlavne zdravšom. Po čaji.

caje titulna asi teda
deviantart.net

Určite sa stále medzi nami nájdu ľudia, ktorí poznajú možno len sáčkový ovocný, čierny, mätový a zelený čaj. Existuje ale nespočetné množstvo čajov s rôznymi účinkami. Tu je niekoľko z nich, ktoré vám pri nočných trápeniach sa s učením pomôžu ľavou zadnou. Už len samotná príprava sypaného čaju vám možno spríjemní tie nadchádzajúce útrapy, za pokus to stojí. Čaje sú opísané veľmi stručne, išlo nám hlavne o potrebné účinky. Čajoznalci snáď prepáčia.

caje titulna
webmd.com

Assam

Assam je čierny čaj pôvodom z Indie, ktorého nálev vám možno farbou bude dokonca pripomínať kávu. Zlepší vám pozornosť, zmysly, a pamäť, určite ti teda pomôže pri návalovom učení. Je síce silný, ale narozdiel od kávy sa tu kofein uvoľňuje postupne – nedráždi žalúdok ani nezvyšuje krvný tlak. Na zjemnenie sa zvykne požívať mlieko alebo cukor.

tea assam
wikimedia.org