Foto: Katie Lacer

Ľuboš Belko / / Série
Pôrod v súčasnosti nie je tabuizovanou témou. Nikto však nerozpráva o momentoch, ktoré sa odohrávajú krátko po tom, čo dieťatko zavíta na svet.

Predčasom Jill Krause, spisovateľka a mamička štyroch detí zbadala fotku, ktorú si môžete pozrieť nižšie v článku. Okamžite ju zavalil pocit vďačnosti za prácu, pomoc a asistenciu zdravotných sestier, ktoré ju sprevádzali počas jej najvýznamnejších momentov. Svoje myšlienky vložila do facebookového príspevku, ktorý dlho nečakal na svoju slávu. Záber bol vyhotovený fotografkou menom Katie Lacer, ktorá sa zaoberá fotením bábätiek.

Už po prvom dni utŕžil spisovateľka Jill na svojom príspevku 24 tisíc zdieľaní. Čoskoro začali ďalšie mamičky odhaľovať v komentároch svoje úžasné príbehy, ktoré sa im podarilo načerpať počas svojho pobytu v nemocnici.

I'll never forget the faces of the nurses who followed me into the bathroom after delivering each baby. That moment when…

Posted by Baby Rabies on Mittwoch, 13. September 2017

Jedna z komentujúcich mamičiek napísala: „V momente, kedy som mala zatlačiť, odlepila som tvár od hrudníka mojej sestry a odrazu som videla svoj pot a slzy na jej tričku. Začala som sa jej ospravedlňovať a ona mi odpovedala, ‚Miláčik, to všetko na mojom tričku je život. Teraz by som nechcela byť nikde inde. Takže poďme dostať to dieťatko na svet.‘“ – Leigh Kathleen

Warrior Mommas this weekend. Both of 'em. I loved how this Momma had her littles there to be active participants in their new baby's arrival – the tiniest doulas!

Posted by MommaKT Shoots on Sonntag, 3. September 2017

V skutočnosti nikto nerozpráva o všetkých tých momentoch, ktoré sa deju po tom. Keď sa vytratí vaša dôstojnosť a pocítite všetky veci, o ktorých ste si mysleli, že sa môžu stať vášmu telu. Keď váš všetko boli a je vám na umretie. Sestry vedia, ako sa cítite a čo majú spraviť.“ – Mandy Morrison

Being in the OR is a little surreal. Two separate worlds are happening, separated only by a piece of plastic. Mom, Dad…

Posted by MommaKT Shoots on Donnerstag, 29. Juni 2017

Niet pochýb, že zdravotné sestry odvádzajú úžasnú a obdivuhodnú prácu, ktorá je žiaľ málokedy tak docenená, ako by mala byť. Aj napriek tomu, že sú tiež len ľudia a na rôznych oddeleniach ich môžu postihnúť rôzne traumy či zlé skúsenosti, neustále si zachovávajú svoju ľudskosť a sú odhodlané pomáhať.

Posted by MommaKT Shoots on Donnerstag, 7. September 2017

Pozri aj: Mladá mamička zapózovala s odsávačkou mlieka. Dokázala tak, že kŕmenie dieťatka je krásne akýmkoľvek spôsobom

buzzfeed.com


Komentovať (0)