Foto: Wikimedia Commons

Shia LaBeouf je všeobecne známy práve pre svoje netradičné umelecké projekty.

Jeho najbližší projekt je film o ňom. A v tomto filme si sympatický bradáč aj zahrá, avšak nie sám seba. Film s názvom Honey Boy bude sledovať hercove ťažké dospievanie a samotný Shia si v ňom zahrá svojho otca. Jeho mladšiu verziu stvárni Lucas Hedges, ktorý sa objavil aj v nedávnych tituloch Lady Bird a Tri billboardy kúsok za Ebbingom.

Vo filme podľa skutočných udalostí, sa mladý Shia bude snažiť napraviť si vzťah so svojim otcom, ktorý sa netají láskou k alkoholu a ani tým, že nepociťuje veľa rešpektu k zákonom. Shia LaBeouf, podobne ako jeho otec, tiež nie je žiaden svätúšik. Pred časom bol zatknutý za výtržníctvo, verejné opilstvo, a tiež je známy pobytom na odvykačke. V interview pre Esquire odhalil zdroj svojich problémov.


Priznal, že keď mal desať rokov bol svedkom toho, ako bola jeho matka sexuálne obťažovaná. „Zamrzol som,“ spomínal Shia na akt, kedy neznámy muž znásilňoval jeho matku. „Muž utiekol a moja mama bežala za ním. Neskôr dobehol na pomoc Dave, motorkár odvedľa. Pamätám si, že mal kušu.“ Polícii sa páchateľa nikdy nepodarilo dolapiť a Shia, ktorý dodnes spáva so zbraňou pod vankúšom priznáva, že z tejto hrozivej udalosti sa nikdy nespamätal.

Keď som sa minulý rok dostal na odvykačku, povedali mi, že trpím posttraumatickým šokom. Keď som bol prvýkrát zatknutý, čelil som podobným slovám,“ hovorí známy herec. „Nejaký chlap nabúral do mojej mamy na parkovisku. Pamätám si, že v tej chvíli mi v hlave skrsla myšlienka: Musíš svoju matku pomstiť. A tak som sa rozbehol za ním s nožom v ruke. Ale nepoužil som ho. Vždy som sa bál, že niekto prichádza. Celý môj život.


Od minuloročného zatknutia však LaBeouf urobil veľké pokroky a jeho priority sa zmenili. „Dlhú dobu som si myslel, že život bol druhoradý v porovnaní s umením. Až teraz som si uvedomil, že ak nemám pod kontrolou svoj život, nemôžem byť umelcom,“ hovorí pokorne mladý herec. Zatiaľ nie je jasné, kedy sa dočkáme filmu Honey Boy – tak mu hovorievala jeho mama v detstve, no rozhodne sa máme na čo tešiť.

Pozri aj: Kim Peek vedel čítať dve strany naraz a mapy poznal naspamäť. V kultovom filme Rain Man ho úžasne stvárnil Dustin Hoffman

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)