Foto: Vanity Fair/instagram.com

katka / / Série
Svetovú tenistku nafotili na titulnú stránku časopisu. Jej fotografie však vyvolali rozporuplné reakcie.

Celosvetová tenisová šampiónka Serena Williams dokáže, zdá sa, zdolať kohokoľvek chce. Jej najväčším vyzývateľom je však v posledných dňoch blížiace sa materstvo, ktoré je pre mnohé ženy asi najväčšia skúška. Na oslavu príchodu jej vytúženého bábätka sa nechala nafotiť na titulku časopisu Vanity Fair.

Serena má 35 rokov a očakáva príchod svojho prvého dieťatka. Otcom dieťaťa je jej snúbenec Alexis Ohanian, zakladateľ stránky Reddit. O tehotenstve dlho nikto netušil, pretože sa svetu priznala až v 20. týždni, krátko po tom, ako s dieťaťom v brušku vyhrala všetkých 7 zápasov grandslamu Australian Open.

Hoci pre mnohých je Serena obrovskou inšpiráciou, vlne kritiky sa nevyhla ani ona. Verejnosť odsúdila jej fotografie, ktoré nafotila významná americká fotografka Annie Leibovitz. Vlnu nevôle prejavovali najmä voči nahote, ktorá sa vraj k tehotenstvu nehodí.

Pod fotkami sa takmer ihneď objavili komentáre, v ktorých ľudia nevedeli pochopiť, prečo sa musela obnažovať, keď všetci vedia, že je tehotná. Podľa niektorých ľudí je to vyslovene nechutné a nemorálne, ďalší zase tvrdia, že na titulnej stránke časopisu nemá čo robiť, pretože nie je ani len vydatá a už bude mať dieťa, čím degraduje samú seba. Našli sa však aj ľudia, ktorým sa nepáčilo toto odsudzovanie a podotkli, že ak sa im fotky nepáčia, nech si časopis nekúpia.

Ako vnímate podobné fotografie vy? Napíšte nám do komentárov, čo si o tom myslíte.

Pozri aj: Nechcela míňať peniaze na fotografa, tak si svadbu nafotila sama. Fotografie z pohľadu nevesty očarili tisíce ľudí

boredpanda.com
0
Komentovať (0)