Foto: IMDB (Universal Pictures)

E. L. James, autorka knižnej predlohy k filmom zo série Päťdesiat odtieňov sivej, vytvorila medzi mladými ženami fenomén.

Nie je žiadnym tajomstvom, že muži aj ženy z času na čas, radi v posteli pritvrdia. Debata o spoločnom sexe medzi partnermi predsa nie je žiadne tabu, a tak sa na svojich chúťkach koľkokrát môžeme bez problémov dohodnúť. E. L. James však vytvorila čosi tvrdšie než je zvykom. Samozrejme, že sado-maso praktiky existovali aj pred jej knihami a ich (napodiv) úspešného filmového spracovania, no práve vďaka tomu sa z nich stal fenomén v popkultúre.

Mladé ženy sa tak nechali veľmi ľahko ovplyvniť zvráteným Christianom Greyom a jeho túžbe po dominancii a trýznení svojej partnerky. Samozrejme, že celý príbeh je postavený na hlavu. Čestný miliardár s telom antického Gréka, ktorý dokáže bičom uspokojiť v posteli každú ženu, čaká len na to, kedy príde do jeho spoločnosti tá najsivšia myš sveta a stane sa jeho ženou.

To čo však z týchto filmov robí senzáciu sú práve sexuálne scény. O tie tu núdza naozaj nie je. Pred pár dňami bolo do kín uvedené tretie pokračovanie a teda tvorcovia túto trilógiu zavŕšili. Aj keď sa film vo väčšine prípadov stretáva s negatívnymi hodnoteniami, sú aj takí, ktorí na túto filmovú sériu nedajú dopustiť. Medzi nimi je určite aj redaktorka Cosmopolitanu, Krista McHarden, ktorá sa rozhodla, že počas jedného víkendu so svojim manželom pretvorí všetky sexuálne scény z posledného filmu.

Počas jedného víkendu tak tento pár vyskúšal 11 sexuálnych scén. Zvládli teda všetko od sexuálnych hračiek, cez oblečenú rýchlovku až po hry s putami. Samozrejme nezabudli aj na záchranné slovo, ktoré bolo využité vo filme: Nanuk. Krista však tvrdí, že hranice prekročili nespočetnekrát. Podľa jej slov by si tak hlavná hrdinka filmu zaslúžila terapiu a objatie.

Napriek tomu si však túto víkendovú skúsenosť pochvaľuje. Tiež poukazuje na to, že i keď boli chvíle, kedy sa jej to čo robili zdalo zvrátené, boli veci, ktoré si nemôže vynachváliť. Ako napríklad chvíle, keď jej manžel používal Hitachiho čarovný prútik. Vygooglite si to. Boli však aj momenty, kedy si obaja vraveli, nech už to skončí. Čo z toho teda vyplýva? Napriek tomu, že predstavy, ktoré sa vám pri čítaní kníh a sledovaní filmov vnucujú, môžu byť vzrušujúce, v praxi sú veľmi náročné a vyčerpávajúce. Napriek tomu, tieto tvrdé prejavy lásky vraj majú niečo do seba a každý so štipkou odvahy, by ich podľa Kristy mal skúsiť.

Pozri aj: Len ten, kto dokonale pozná slovenský folklór, dokáže tento kvíz vyriešiť na 100%

dailymail.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)