pixabay

Nie nadarmo sa Kanada umiestnila v rebríčku desiatich krajín, kde žijú najšťastnejší ľudia. Obsadila šieste miesto, a ak sa pýtate prečo, toto je určite jeden z dôvodov.

Jedna z najväčších krajín sveta, Kanada, je skutočným rajom pre cestovateľov. Občania tejto krajiny sa môžu pýšiť množstvom národných parkov plných majestátnych skalnatých hôr a širokými otvorenými priestranstvami.

Ďalším veľkým plusom sú aj cyklotrasy, ktoré Kanada buduje už od roku 1992. Jednou takou je aj najväčšia cyklotrasa na svete, ktorá bude dokončená už budúci rok. Jej dĺžka je priam až neuveriteľná, momentálne je dlhá 20 771 km, no po dokončení by mala mať dĺžku až 22-tisíc kilometrov. Jej dokončenie sa plánuje na rok 2017, na 150. výročie vzniku tohto štátu.

kanada-cyklo-chodnik
Inhabitat.com

Trasa už teraz spája väčšinu veľkých miest v Kanade, keďže je už hotová na 87 percent. Táto cyklotrasa nie je určená len pre cyklistov, ponúka aj vysokú škálu outdorových aktivít, s obľubou ju využívajú aj turisti či jazdci na koňoch, v zime zase nachádza využitie pre bežky. Celá trasa vám ponúkne veľa krásnych pohľadov, keďže prechádza cez 13 provincii a teritórií a až 26 percent trasy ide popri vode.

kanada-cyklo-chodnik1
Inhabitat.com
mtlblog.com
Príbehy
0
Komentovať (0)