Foto: instagram.com (Beaux Tox)

Ľuboš Belko / / Zviera
Ľudská krutosť niekedy nepozná hraníc.

Pokiaľ je niekto iný, dokážeme ho vyhodiť na absolútny okraj spoločnosti. A výnimky sa samozrejme nekladú ani pri zvieratách. Tento labrador sa narodil s deformáciou tváre, jeho meno je Beaux Tox a jediné, čo za svoj život spoznal bolo odmietanie a pohŕdanie. K svojmu postihnutiu došiel pri vývine, keď bol utlačený ostatnými šteňatami. Jeho chovatelia ho nemohli predať, a tak sa rozhodli ho darovať do dobrých rúk.

Aj napriek tomu, že táto fyzická deformácia neovplyvnila psíkovu úžasnú povahu, ani jeho inteligenciu, s láskou sa nestretol. Jeho majiteľ ho vystrčil na záhradu, kde mrzol, hladoval a bol obžieraný parazitmi. Jedného dňa sa však o ňom dopočula žena menom Jamie Hulit, ktorá v ňom našla svoju spriaznenú dušu a rozhodla sa ho zachrániť.

Aj keď to nebola ľahká cesta, nakoniec sa to podarilo a Beaux je teraz najšťastnejším psom na svete, ktorého vďačnosť je nekonečná. Jamie bola v detstve tiež vyradená zo spoločnosti a vyrastala v detskom domove, preto sa s týmto chlpáčom dokázala tak veľmi stotožniť. Potom, čo oňho zabojovala, Beaux sa skamarátil s jej retríverom a teraz tvoria nerozlučnú dvojku.

Aj napriek vekovému rozdielu, Beaux má 6 rokov a retríver Riley 13, spolu perfektne vychádzajú. Jamie vzala Beauxa k veterinárovi, ktorý ho zbavil život ohrozujúcich srdečných červov a teraz žije v rodine, obklopený láskou. „Je plný života,“ hovorí Jamie. „A veľmi veľa nás naučil.

Pozri aj: Celý internet šokoval tento pes s ľudskou tvárou. Niektorí ľudia sa ho boja, iní obdivujú jeho netradičný vzhľad

boredpanda.com
0
Komentovať (0)