Foto: CC Wikimedia.org

/ 0 / branči
Jedna žena zahynula pri incidente ku ktorému došlo v stredu, keď ju na karibskom ostrove Svätý Martin odfúkol prúd vzduchu z motora štartujúceho dopravného lietadla, v dôsledku čoho utrpela zranenia, ktorým v nemocnici podľahla.

K nehode došlo okolo 18.00 h miestneho času neďaleko vzletovej a pristávacej dráhy Letiska Princeznej Juliany pri štarte veľkého dopravného lietadla spoločnosti Caribbean Airlines. 

Prúd vzduchu z motora štartujúceho lietadla odfúkol 57-ročnú novozélandskú turistku. Tá pri dopade na zem narazila hlavou na betónovú plochu a spôsobila si zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahla.

Pristátia a vzlety lietadiel všetkých typov a veľkostí na medzinárodnom letisku na ostrove Svätý Martin patriacom Holandsku sú celosvetovo známe ako jedna z najvyhľadávanejších turistických atrakcií.

Mnoho turistov prichádza na ostrov len preto, aby zažili vzrušenie z lietadiel, ktoré im pri priblížení lietajú nízko nad hlavami alebo si chcú vyskúšať silu prúdových motorov veľkých lietadiel a držia sa plota oddeľujúceho runway od pláže, pred čím miestne úrady varujú množstvom výstražných tabúľ.

Pozri aj: Zabudnite na Plitvické jazerá. Týchto 8 čarovných miest v Chorvátsku vám vyrazí dych

TASR


Komentovať (0)