reprofoto: youtube.com

Táto neuveriteľná skutočnosť poukazuje na zúfalú situáciu anglických prostitútok na vykričanej ulici Hessle Roud v mestečku Hull.

Keď žena porodí, posledné, na čo má chuť, je sex. Telo sa zotavuje z náročného a vyčerpávajúceho výkonu, pričom často si ženy pár dní po pôrode kvôli bolesti ani nesadnú. Viete si predstaviť, že by si žena len polhodiny po pôrode mala ísť na živobytie zarábať vlastným telom? 

Ženu tesne po pôrode k tomuto nepochopiteľnú činu dotiahlo zúfalstvo. Stala sa matkou, a miesto toho, aby sa tešila z prvých chvíľ s bábätkom, musela sa vrátiť naspäť do práce. Keby bola nejakou úradníčkou, ešte by sa to možno dalo pochopiť. Ale to, že sa vrátila naspäť k prostitúcii, si nevieme ani len predstaviť.

Zúfala situácia sexuálnych pracovníčok v britskom meste Hull

O situácii informovala policajtka Jacqui Fairbanks, ktorá monitoruje prostitútky na vykričanej ulici Hessle Road. V súčasnosti tam pracuje približne 40 prostitútok, ktoré k netradičnej práci doviedlo práve zúfalstvo. Čerstvá mamička nie je výnimkou. Policajtka tvrdí, že ženám nie je čo závidieť. Drvivá väčšina z nich sa v detstve či v mladosti stretla s psychickým či fyzickým týraním, a preto podvedome veria, že nemajú právo na lepšiu budúcnosť.

Ledva stála na nohách, potrebovala však peniaze


Toto nie je príbeh o krásnej (a naivnej) mladej žene, ktorá si na „ulici lásky“ nájde bohatého sponzora, ktorý pre ňu bude vstupenkou do lepšieho života. Ženy na ulici Hessle Road sú často bezdomovkyne, ktoré ponúkajú sexuálne služby za smiešnu sumu. Neraz pri tom riskujú svoje zdravie, ba dokonca aj vlastný život.


Mnoho žien nemá žiadne vedomosti o tom, že by mali nárok na nejaké sociálne dávky. Možno aj preto berú prostitúciu ako jediný možný zdroj príjmu. Polícia však predsa len nie je bezradná. V rámci možností sa stará o bezpečnosť prostitútok, pričom od zavraždenia poslednej ubehlo už desať rokov. Taktiež vytvorili špeciálny oddiel 222, ktorý sa špecializuje na likvidáciu prostitúcie a pasákov.

Nie všetko však dokážu eliminovať. Prostitútky si vždy nájdu cestičku, pričom klientov si priveľmi nemôžu vyberať. Neraz sa stáva, že majú za klientov aj osemdesiatročných starcov. Podľa Fairbanks by ženy v prvom rade potrebovali služby školených psychológov. Treba popracovať na ich sebavedomí, pretože len uvedomenie si vlastnej hodnoty môže byť pre nich nádejou na lepšiu budúcnosť.

Pozri aj: Niekde pokuta, inde vážny problém. Nová mapa od Jakuba Mariana zobrazuje zákony týkajúce sa prostitúcie v európskych štátoch

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)