Na Slovensku v nedeľu (19.12.) pribudlo 1224 prípadov nákazy novým koronavírusom, spravilo sa 4713 testov. Celkovo tak evidujeme 807 339 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk.
správy od nás budete mať ako prví.
Počet hospitalizovaných sa znížil o 2, v nemocniciach je 2984 pacientov. Počet obetí koronavírusu s pozitívnym testom je 16 068, pribudlo 54 obetí. Za uplynulý deň dostalo prvú dávku vakcíny 1969 Slovákov.
Najviac pozitívnych testov mal Bratislavský kraj
Takmer 69 percent z pozitívnych prípadov odhalených PCR testami nebolo zaočkovaných. Informácie doplnila hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. Pozitívny antigénový test malo 475 osôb, z nich takmer 70 percent nebolo zaočkovaných.
Najviac pozitívne testovaných bolo v Bratislavskom kraji, naopak najmenej v Banskobystrickom. Konkrétne v Bratislavskom to bolo 250 ľudí a v Banskobystrickom 39. Čo sa týka ostatných okresov, v Trenčianskom kraji odhalili 202 infikovaných, v Nitrianskom 198, v Trnavskom 155, v Košickom 137, v Žilinskom 133 a v Prešovskom 110.
„Na JIS a OAIM je 543 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 279 osôb. Takmer 84 percent z pacientov nie je zaočkovaných alebo má len jednu dávku očkovacej látky,” dodala Eliášová.
Tretiu dávku vakcíny dostalo v nedeľu 22 798 osôb, druhú dávku očkovacej látky 2 488 ľudí a prvú dávku 1 969 Slovákov. Celkovo je tak posilňujúcou dávkou preočkovaných 771 557 ľudí a plne zaočkovaných je už 2 417 200 Slovákov. Prvú dávku vakcíny dostalo 2 721 300 osôb.
Viacero detí v Nemecku omylom zaočkovali neschválenou vakcínou
Viacero detí v Nemecku v nedeľu omylom zaočkovali vakcínou proti covidu, ktorá dosiaľ nebola schválená pre ich vekovú skupinu. S odvolaním sa na miestnych predstaviteľov o tom informovala agentúra DPA.
Nespresnenému počtu detí podali v očkovacom centre v okrese Olpe v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko vakcínu spoločnosti Moderna. Pre deti je však schválená len očkovacia látka od konzorcia Pfizer/BioNTech.

„Rodičia týchto detí boli okamžite informovaní o incidente,“ uvádza sa v oznámení okresu s tým, že u detí, ktoré dostali nesprávnu vakcínu, v čase odchodu z vakcinačného strediska nepozorovali nič nezvyčajné. Rodičom počas rozhovoru so zástupcom očkovacieho centra objasnili, že Európska agentúra pre lieky (EMA) zatiaľ nerozhodla o súhlase s podávaním vakcíny od Moderny deťom.
Na žiadosť rodičov záležitosť nahlásili polícii. EMA dala v novembri súhlas s podávaním vakcíny Pfizer/BioNTech deťom vo veku od päť rokov. Je to prvá očkovacia látka proti covidu schválená v EÚ pre deti mladšie ako 12 rokov. Deti dostávajú tretinovú dávku v porovnaní s dospelými.
Navštívili sme nádherné historické mestečko, výhľady sme dostali zadarmo. Na deň vám tu stačí 32 eur
Milionár 20 rokov budoval pozemskú rajskú záhradu, dokončiť ju nestihol. V džungli postavil schody do neba
Ochutnali sme dokonalé pivo, ďalší podnik úplne prepadol. S odborníkom sme testovali slovenské prevádzky
Sofia je odborníčka na kórejskú kozmetiku: Skincare kórejských žien nemá 10 krokov. Produkty sú o 30 % lacnejšie
Kondo sa z Japonska presťahoval do Trenčína: Lekári sú tu ľudskí, nie ste iba číslo. Slováci žijú veľmi pohodlne















Nahlásiť chybu v článku