Ilustračná foto: TASR, Unsplash

Dvojica bratov z Tatier prišla s projektom, ktorý zvýhodní zaočkovaných. Zapojiť sa môžu aj ostatní.

Očkovacia kampaň naberá na obrátkach. Nielen slovenské známe osobnosti vyzývajú Slovákov, aby sa dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19, ale aj obyčajní ľudia, ktorí si uvedomujú, že jedine vakcína nás dokáže dostať späť do normálu. K nezvyčajnému kroku sa podujala aj dvojica bratov-podnikateľov spod Tatier.

Vymysleli spôsob, ako nielen nalákať turistov do našich veľhôr počas letnej turistickej sezóny, ale zároveň aj presvedčiť ľudí, aby sa dali zaočkovať, informoval denník Nový Čas na svojom webe.

Nezvyčajný projekt na podporu turizmu i očkovania

Bratia Marek a Daniel Jakubčákovci prišli s projektom, ktorý všetkým očkovaným jednotlivcom, ktorí sa budú vedieť preukázať potvrdením o očkovaní, automaticky zabezpečí zľavu na konzumáciu alebo služby vo výške 20 % z ceny.

Ilustračná foto: Unsplash (Julia Kicova)

Má to byť nielen odmena, ale najmä lákadlo, pretože iba vakcináciou sa dokáže Slovensko dostať opäť do normálneho života, ako si ho pamätáme pred pandémiou.

Bratia sú zároveň majiteľmi jedného z podnikov v Smokovci a chcú takto všetkých očkovaných odmeniť nezvyčajnou formou a veria, že práve takýmto spôsobom by to mohlo fungovať. Ich projekt má tiež posmeliť aj ostatných majiteľov prevádzok v Tatrách, aby očkovaným poskytovali zľavu, lebo si ju zaslúžia.

Ilustračná foto: Archív TASR (Milan Kapusta)

Vnuci známeho virológa

Ako web Čas.sk informoval, Marek a Daniel sú vnukmi známeho slovenského lekára, virológa, epidemiológa a dlhoročného riaditeľa Okresnej hygienickej stanice v Poprade Viktora Prikazského († 79), preto tak vedia, čo všetko môže neznámy vírus ešte spôsobiť, pokiaľ sa väčšina z nás zaočkovať nedá.

„Na začiatku 60. rokov organizoval v Československu očkovanie proti detskej obrne. Od roku 1960 sa nevyskytol už ani jediný prípad tejto choroby na Slovensku. Roky pôsobil v zahraničí, napríklad v Kongu, Indii, na Malte, v Mongolsku, kde organizoval ako člen Globálneho programu celosvetového očkovania proti pravým kiahňam a variole,“ hovoria o svojom starom otcovi bratia Jakubčákovci pre Čas.sk.

Ilustračná foto: Unsplash (Tomas Malik)

Bratia veria, že sa im s ich projektom podarí naplno naštartovať turizmus v Tatrách, a že sa do projektu zapojí čo najviac prevádzok. Ako Marek, jeden z dvojice bratov, poznamenal, celý projekt berú aj ako poďakovanie ich starému otcovi, ktorý taktiež vo veľmi výraznej miere propagoval očkovanie u nás i vo svete už pred 40 rokmi.

0
Uložiť článok
Komentovať