Foto: TASR

Požiar v Podunajských Biskupiciach je naozaj veľký.

Polícia na Facebooku informovala o požiari v Podunajských Biskupiciach, priamo medzi panelákmi na Kazanskej ulici. „Podľa doterajších informácii došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k požiaru budovy skladu, pravdepodobne s pneumatikami. Policajti na mieste usmerňujú a riadia premávku, evakuácia okolitých budov doposiaľ nariadená nebola,“ znie vyjadrenie polície.

Posted by Táňa Čerňancová on Monday, May 10, 2021

Ako informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, plamene zachvátili dva sklady s pneumatikami, pričom požiar sa rozšíril aj na priľahlú dvojpodlažnú budovu. Na mieste udalosti zasahujú profesionáli zo všetkých bratislavských hasičských staníc a členovia DHZO Most pri Bratislave, Podunajské Biskupice a Ružinov.

Zasahujúci hasiči sa snažia požiar dostať pod kontrolu aj pomocou výškovej techniky. Na miesto udalosti prizvali pracovníkov z Kontrolného chemického laboratória civilnej ochrany, ktorí budú vykonávať merania na kontrolu kvality ovzdušia.

Foto: TASR

Polícia občanov vyzýva, aby v prípade ak sa nachádzajú v blízkosti miesta požiaru, zvýšili svoju opatrnosť a pozornosť. „Obyvateľov okolitých obytných domov vyzývame, aby si z dôvodu zamedzenia šírenia hustého dymu pozatvárali okná,“ napísal hovorca bratislavskej krajskej polície Michal Szeiff.

Najnovšie články