Foto: Facebook (Keeping Up With the Kattarshians)

Máte už plné zuby neustálej drámy na televíznych obrazovkách, ktorá je ešte menej uveriteľná ako herecký výkon škôlkárov na vianočnej besiedke?

Pokiaľ je to tak, máme pre vás riešenie. Ľudia už totiž dlho nie sú jediným zaujímavým objektom na obrazovkách. Tím dobrovoľníkov na Islande sa totiž rozhodol, že založí projekt, ktorý by pomohol zatúlaným mačkám. A tak vznikla samozvaná reality show, ktorá nesie oficiálny názov Keeping Up with the Kattarshians. Pripomína vám to niečo? Nuž nemusíte mať obavy, že by išlo o tak príšerný marketingový ťah akým bolo Keeping Up with the Kardshians, alebo The Osbournes. Práve naopak. Koncept zasahovania do súkromia bytostí, ktorých najväčším problémom je prázdna miska, si to síce drží, no v omnoho milšom duchu.

Život týchto mačiek je vysielaný naživo 24 hodín denne. Diváci môžu pozorovať tieto chutné, chlpaté stvorenia pri ich každodenných strastiach s nepriateľským klbkom vlny alebo záhadnou miskou, ktorá sa sama dopĺňa v prípade potreby. Inga Lind Karsdóttir je producentka, ktorá stojí za celým nápadom. „Máme úžasných dobrovoľníkov, ktorí sa o mačky starajú, kŕmia ich a hrajú sa s nimi. A to všetko tri až štyrikrát do dňa. Deje sa to v čase, kedy sú kamery vypnuté. Je dôležité, aby si mačky zvykli na prítomnosť ľudí a aby si k nim vybudovali dôveru.

Oh no! it's Caturday again 😺The Kattarshians are live: http://kattarshians.nutiminn.is

Posted by Keeping Up With the Kattarshians on Samstag, 22. April 2017

Dom, ktorý bol pre mačky postavený je ako zo sna. Presnejšie z mačacieho sna. Jeho zariadenie pozostáva zo škrabadiel, hračiek, úkrytov a samozrejme je rozložený na niekoľkých poschodiach. Na stene je taktiež portrét islandského prezidenta, aby mačky nezabúdali na patriotizmus. V súčasnosti v dome býva päť mačiek. Ich mená sú Halldór Laxness, Ragga Gísla, Fanndís Friðriks, Snotra, Gæi a na záver Ilmur, ktorá je ich mamou. Ich mená sú čerpané z miestnych autorov, spevákov, futbalových hráčov a rôznych severských slov.

The Kattarshians <3

Posted by Keeping Up With the Kattarshians on Mittwoch, 2. August 2017

Inga v súčasnosti túži vytvoriť podobný projekt pre šteniatka, ale tiež priznáva, že psy sú celkom iné ako mačky, takže vytváranie toho správneho prostredia môže byť náročné. Kým však nenadíde čas pre psí raj, môžu si online show užiť aspoň milovníci mačiek. Sledovanie aktivít tejto chlpatej rodinky vie byť veľmi pútavé a zábavné. Veď posúďte sami, môžete si ich užiť v ktorúkoľvek hodinu v ľubovolnom dni v týždni.

Pokiaľ  chcete vidieť mačky z viacerých uhlov, kliknite si na oficiálnu stránku Keeping Up With the Kattarshians.

Pozri aj: Pavlovove mačky: Internetom sa šíri video, ktoré vám vyčarí úsmev na tvári. Sedia za stolom a pýtajú si jedlo zvonením na zvonček

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)