Foto: Unsplash

Auto s 360-stupňovou kamerou bude opäť brázdiť ulice Slovenska.

Firma Google bude v najbližších mesiacoch opäť fotiť slovenské cesty a ulice. Spoločnosť o tom informovala na svojom oficiálnom webe s tým, že k nám zavíta medzi marcom a septembrom. Na aktualizované snímky sa môžu tešiť tri mestá.

Kam sa Google auto chystá?

Podľa informácií na oficiálnom webe spoločnosti by ste Google auto mohli v najbližšom období zastihnúť v Bratislave, Žiline a v Banskej Bystrici. Dodatočné správy hovoria o tom, že auto môžeme nájsť aj v menších obciach, ktoré sú v okolí troch vyššie spomínaných miest. Na „update“ sa môže tešiť aj nitriansky región, ale tiež západné časti Košíc a Prešova. Google upozorňuje na to, že termíny (aj keď presné zatiaľ nepoznáme) sa môžu meniť v závislosti od poveternostných, ale aj iných technických podmienok.

Foto: Unsplash

Na Slovensku je od roku 2012, ľudí najviac zaujímajú hrady

Ako uvádza portál Živé, Slovensko sa teší službe Google Street View od roku 2012. Medzi najvyhľadávanejšie slovenské lokality patrí Spišský hrad, Bratislavský hrad, Devín, Dóm svätej Alžbety, ale prekvapujúco aj bratislavská hlavná stanica. Unikátom dlho boli aj panoramatické snímky jaskýň, ktoré mali istý čas okrem Slovenska len Japonsko a Poľsko.

 

Najnovšie články