Foto: Twitter (atkins_jacob1)

Tak ako každý rok, aj tento bol prešpikovaný zlými správami.

Nie je však žiadnym svätým pravidlom, že by sme sa mali upriamiť len na tieto skutočnosti. Je však pravda, že to, čo priťahuje väčšinu pozornosti nie sú veselé novinky. Pokiaľ už aj vás unavuje večné negatívne zmýšľanie vášho okolia, tento muž má pre vás skvelú formu zabudnutia. Aspoň dočasného. Podobne ako vás, ani jeho už totiž nebavilo neustále čítať len negatívne správy, keď sa odohrala aj hromada tých pozitívnych.

Na Twitteri postol príspevok, v ktorom sa posťažoval na tento stereotypný prístup k novinkám. „Keďže sa nudím a rok 2017 bol plných zlých správ, rozhodol som sa, že pre vás nájdem niekoľko pozitívnych, o ktorých ste pravdepodobne nepočuli.

Vedcom sa úspešne podarilo obnoviť život niekoľkých druhov na Veľkej koralovej bariére.

Akonáhle Amazon dokončí svoju novú základňu, budova bude obsahovať priestor, kde sa bude môcť naraz ubytovať až 200 bezdomovcov.

Snežný leopard bol vyškrtnutý zo zoznamu ohrozených druhov.

HIV a AIDS už nie sú vedúcou príčinou úmrtí v Afrike.

Populáciu včiel sa podarilo zdvihnúť o 27%. Vedcom sa taktiež podarilo vynájsť insekticídy, ktoré včely nebudú zabíjať.“

Továreň na topánky v Argentíne začala vyrábať obuv, ktorá je vytvorená kompletne z recyklovaných pneumatík a zamestnáva ženy z vidieckych oblastí.

Ochrancovia prírody zasadia 73 miliónov stromov v Amazonskom dažďovom pralese v priebehu najbližších šiestich rokov. Predseda vlády Nového Zélandu chce vysadiť budúci rok 100 miliónov stromov.

Aj napriek tomu, že to tak nevyzerá, tento rok klesla kriminalita o 2,7%.

Detská práca od roku 2000 klesla o polovicu.

V meste Lexington v americkom štáte Kentucky  môžu ľudia, ktorí dostanú pokuty za parkovanie, splatiť svoj dlh tým, že darujú plechovky s trvanlivým jedlom do miestnej potravinovej banky.

O poslednej správe ste už pravdepodobne počuli, no mne sa páči. Na konci prvej štvrtiny počas futbalu na Univerzite v Iowe sa publikum otočilo, aby spoločne zamávalo deťom v nemocnici, ktorá stojí oproti ihrisku.

Pozri aj: Zmeňme spolu vianočné trhy. Prineste si vlastný hrnček, a vyhrajte slovenské handmade výrobky

boredpanda.com
Príbehy
0
Komentovať (0)