Podľa vedcov, toto je tá najviac upokojujúca pieseň, ktorá zníži váš stres až o 65 percent

Pixabay
Existuje pieseň, ktorá vás dokáže zbaviť na chvíľku všetkého stresu a dokonale vás upokojí?

Advertisements

Ako bojujete proti stresu? Pomáha vám pri ňom aj hudba? Ak áno, máme pre vás skvelé správy. Možno ste už počuli o muzikoterapii, ktorá bola preukázaná ako účinná pri bojovaní so stresom. Neurológovia však teraz objavili najviac relaxačnú pieseň. Najprv si ju vypočujte a potom si o nej niečo napíšeme.

Pieseň nesie názov  „Weightless“. Neurológovia z  Mindlab International uskutočnili štúdiu.Vybraní účastníci mali riešiť zložité hádanky, zatiaľ čo ich monitorovali. Hádanky samozrejme zvyšovali v účastníkoch hladinu stresu, taktiež sa im zvýšila tepová frekvencia či krvný tlak. K hádankam im púšťali vybranú hudbu. Najlepšie obstála pesnička, ktorú ste si mohli pred chvíľkou pustiť. Hladinu úzkosti, či nervozity znížila až o 65 percent.

Čím je pieseň „Weightless“ tak výnimočná? Lyz Cooper, zakladateľ zakladateľ britskej akadémie Sound Therapy vysvetlil, že pieseň je výnimočná svojim rytmom. Pieseň má na začiatku rýchlosť 60 úderov za minútua postupne sa spomaľuje na rýchlosť 50 úderov za minútu. Počúvanie piesne má za následok  zníženie srdcovej frekvencie a to vedie k zníženiu krvného tlaku. Medzery medzi tónmy vytvárajú pocit eufórie a pohodlia.

Ak si chcete otestovať na vlastnej koži, či táto pieseň skutočne pomáha, skúste si vyriešiť jednu z nasledujúcich hádanok, ktoré nájdete TU. Prvú si skúste vyriešiť bez pustenia tejto pesničky a tú druhú zas s ňou. Napíšte nám, aký bol výsledok.

curiosity.comShare on Facebook1
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements