Foto: TASR/Michal Svítok

Medzi nakazenými boli aj kardináli.

Apoštolský nuncius pri Európskej únii arcibiskup Aldo Giordano zomrel vo štvrtok vo veku 67 rokov na následky ochorenia COVID-19, ktoré dostal počas septembrovej návštevy pápeža Františka na Slovensku. Informoval o tom taliansky denník La Stampa.

Neapolský denník Il Mattino píše, že počas záverečného dňa Františkovej návštevy na Slovensku sa v Šaštíne nakazili desiatky cirkevných hodnostárov vrátane kardinálov, medzi nimi aj vtedajší predseda Rady európskych biskupských konferencií kardinál Angelo Bagnasco a tiež niekoľko nunciov.

Ako uvádza ďalej Il Mattino, Giordano “nemal ukončený vakcinačný cyklus”. Hospitalizovaný bol na jednotke intenzívnej starostlivosti v univerzitnej nemocnici v belgickom Leuvene, kde aj zomrel.

Talian Giordano sa stal vatikánskym nunciom pri EÚ v máji tohto roku, keď nahradil francúzskeho arcibiskupa Alaina Lebeaupina.

AKTUALIZÁCIA, 13:18: Zosnulý taliansky arcibiskup Aldo Giordano sa nenakazil ochorením COVID-19 počas návštevy Svätého Otca na Slovensku. Ako vysvetlil hovorca Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Martin Kramara, arcibiskup v dňoch 12. až 15. septembra 2021 Slovensko nenavštívil, a teda nebol ani na slávnostnej svätej omši v Šaštíne.

Kramara tak v mene Tlačovej kancelárie KBS reagoval na medializované informácie súvisiace s úmrtím arcibiskupa. Zároveň všetkým blízkym arcibiskupa vyjadril úprimnú sústrasť.

0
Uložiť článok
Komentovať