Instagram.com

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, či máte s manželom či priateľom rovnaký vkus a ako by vyzeral váš šatník, keby ho vytvárala vaša polovička?

Bola by to katastrofa alebo by pod jeho rukami vznikali originálne kombinácie, ktoré vám doposiaľ ani nenapadli? Preferoval by elegantné červené šaty alebo radšej pohodlné džínsy a tričko? Tieto otázky si kládla i mladá mamička Dilara, ktorá svojmu manželovi nechala počas jedného týždňa úplnú slobodu a prístup k jej šatníku. Ako dopadol tento zaujímavý experiment?

outfit 1
instagram.com

Pre niekoho možno odvážna, pre iných len nesmierne zvedavá mladá žena Dilara sa rozhodla pre zaujímavý experiment. Svojho manžela Denisa pasovala za súkromného módneho poradcu a výber oblečenia počas celého týždňa nechala na neho. Ako sa s touto, pre mnohých mužov neľahkou úlohou Denis popasoval, môžete posúdiť na základe nasledujúcich fotografií, ku ktorým rozpovie príbeh samotná Dilara.

Pondelok

outfit 2
instagram.com

V pondelok ráno Dilara som so zatajeným dychom čakala, aký outfit mi manžel vytvorí. Bol to veľmi dôležitý deň, keďže som sa počas neho mala stretnúť s obchodnými partnermi. Pokúšala ma myšlienka vzdať sa experimentu ešte skôr, ako vôbec začal, no manželovo nesmierne nadšenie a moja zvedavosť ma nakoniec prinútili zotrvať. Onedlho bol prvý „model“ na svete aj keď sa mi nezdal ako najlepšia voľba na obchodné rokovanie. Podľa Denisa však bolo všetko v úplnom poriadku a šaty a bunda zahaľujú všetko čo majú, nie sú vyzývavé, a preto nebude zbytočne pútať pozornosť.

Opak bol pravdou a pohľady som priam priťahovala. Táto nezvyčajná kombinácia si však vyslúžila len pochvalné reči a komplimenty zo strany kolegov. Práve preto si tieto šaty rozhodne vezmem častejšie.

Utorok

outfit 3
instagram.com

Na druhý deň, po predstavení druhého outfitu som začala tušiť, že môj manžel miluje jasné a výrazné farby. O tom som doteraz prekvapivo nemala ani tušenie. Podľa jeho slov mal byť krásny slnečný deň, čo sa odrazilo aj na jeho výbere oblečenia. Najviac ma šokoval výber kabelky, ktorá bola dlhú dobu odložená v igelitovom vreci ako milá spomienka na dávne časy. Paradoxne sa ukázalo, že môjmu manželovi, ktorý je riaditeľ leasingovej spoločnosti sa však tento bláznivý kúsok s malými domčekmi vždy tajne páčil. Jeho hravosť ma natoľko očarila, že sa táto kabelka znova stala mojím obľúbeným doplnkom.

Streda

outfit 4
instagram.com

V ten deň sme mali s Denisom výročie, ktoré sme sa rozhodli osláviť romantickou večerou. Keďže však máme dve malé deti, večera sa samozrejme presunula do prostredia domova. Nikdy predtým sme niečo podobné doma nerobili, preto by som sama váhala, čo si na túto domácu romantiku skutočne obliecť. Môj manžel v tom mal však jasno. Vybral mi zvodné čierne šaty a ja som sa cítila ako na našom prvom rande.

Štvrtok

outfit 5
instagram.com

Úprimne povedané, tieto šaty som mala v skrini odložené už dlho a doslova som na nich aj zabudla. Vždy som si myslela, že sú príliš krátke a ich farba jednoducho nie je „moja“. Denis ich ale vybral s tvrdením, že mi nesmierne pristanú a som v nich ohromujúca. V tomto outfite som musela absolvovať ďalšie stretnutie, čo mi bolo spočiatku nepríjemné, no pochvalné a povzbudivé slová manžela mi dodali sebadôveru.

Piatok

outfit 6
instagram.com

V tento deň sme mali naplánované malé rodinné stretnutie s našimi rodičmi, ktorí chceli stráviť čas s vnúčatami. Obyčajne by som si obliekla nejaké slušivé šaty a elegantné topánky. Denis ma však znova prekvapil slovami, že zakaždým, keď ideme na podobné stretnutie sa v elegantnom outfite cítim nepohodlne. Naháňanie detí okolo domu v šatách nie je príjemná záležitosť, preto jeho výber dával logiku, aj keď som bola spočiatku trochu skeptická. Zvyčajne si tieto kúsky oblečenia vyberám na chatu alebo piknik, no experiment som chcela dotiahnuť dokonca. Musím priznať, že tento výber som si nakoniec ozaj obľúbila a na návšteve u rodičov som sa cítila skvele a nesmierne uvoľnene.

Sobota

outfit 7
instagram.com

Sobota je dňom, kedy s rodinou vždy absolvujeme prechádzku. Denis popustil uzdu svojej fantázie, vďaka čomu mi môj manžel začal pripadať ako skutočný stylista. Aj keď k sebe na prvý pohľad jednotlivé kúsky vôbec nepasujú, s konečným výsledkom som bola nesmierne spokojná. Ľahké letné šaty a pohodlné tenisky na prechádzku doplnil svojím obľúbeným hravým sakom, v ktorom podľa neho vyzerám štýlovo a rozkošne. Myslím, že fotografia jasne odzrkadľuje radosť z prechádzky i šatníka.

Nedeľa

outfit 8
instagram.com

Na nedeľu sme nemali žiadne plány, a tak sme ostali doma. Denis však chcel, aby som sa aj v tomto prostredí cítila žensky a krásne, kvôli čomu mi vybral moje obľúbené šaty. Tieto ľahké čierne šaty skutočne milujem, no len málokedy nájdem niečo vhodné, s čím ich kombinovať. Preto sa často z mojej skrine nedostanú, no ukázalo sa, že k nim vhodné doplnky ani nemusím hľadať. Život s manželom je predsa perfektná príležitosť obliecť sa pekne, príjemne a vkusne každý deň.

outfit 9
instagram.com

Po skončení experimentu som ostala spokojná ale i prekvapená manželovou zodpovednosťou, s ktorou k úlohe pristúpil. Starostlivo vybral každý outfit a ja som po počiatočnom váhaní bola stále nadmieru spokojná. Radosť sa mu dala čítať z očí, keď ma videl spokojne sa usmieva pred zrkadlom.

outfit10
instagram.com

Aj keď bol tento bláznivý experiment predovšetkým zábava, naučil ma jednu dôležitú vec. Nebojte sa experimentovať a dbajte na svoje pohodlie. Pokiaľ sa v niečom cítite skutočne dobre, nehľadajte príležitosť na večerné šaty, či pohodlné nohavice s obľúbeným tričkom. Jednoducho si to oblečte. Slová manžela mi dodali chýbajúcu sebadôveru a odvahu.

Pozri aj: Keď uvidíte tieto mapy, už nikdy sa nebudete pozerať na Slovensko tak, ako predtým

 adme.ru

Najnovšie články