Foto: Pixabay

Ľuboš Belko / / Veda
Keby ste mali zhrnúť všetko, čo viete a mohli by ste ľudí na celom svete informovať o jedinej veci zo svojho oboru, čo by to bolo?

Jeden z používateľov Twitteru vyzval vedcov, aby zodpovedali túto otázku. A tí si nenechali ujsť svoju šancu, aby mohli svetu prezradiť tie najzaujímavejšie poznatky, ktoré vo svojom obore načerpali. Táto anketa je zábavným pohľadom na to, čo vedci považujú za podstatné, no zároveň ide aj o skvelú príležitosť, pri ktorej môžete zachytiť zopár fascinujúcich a úsmevných faktov. O tých by ste sa za iných okolností zrejme nedopočuli.

Všetko to začalo, keď Dalton Ludwick, mladý muž, ktorý si robí doktorát z entomológie, uverejnil na Twitteri nevinnú otázku: „Keby ste mohli povedať celému svetu jedinú vec zo svojho oboru, čo by to bolo?“ napísal a príspevok označil hashtagom #MyOneScienceTweet. A spustila sa vlna zaujímavých a zábavných informácii.

Pozri aj: Miesto toaletného radšej vlhčené obrúsky. Vedci tvrdia, že dlhodobé používanie toaletného papieru nie je priaznivé pre naše zdravie

iflscience.com
0
Komentovať (0)