Foto: CC Flickr/ Film (Get Out)

branči / / Série
Tak ako každý rok, aj tento vyhlásila Americká filmová akadémia nominácie na Oscara.

Máme tu nový rok a nemuseli sme čakať dlho, aby prišli nominácie na Oscarov 2018. Pozrite si prehľad tých najlepších filmov, hercov, herečiek, skladateľov, kameramanov či spisovateľov.

Najlepší film

Call Me By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Najlepší režisér

Dunkirk – Christopher Nolan
Get Out – Jordan Peele
Lady Bird – Greta Gerwig
Phantom Thread – Paul Thomas Anderson
The Shape of Water – Guillermo del Toro

Najlepší mužský herecký výkon

Timothee Chalamet – Call Me By Your Name
Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
Daniel Kaluuya – Get Out
Gary Oldman – Darkest Hour
Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq.

Najlepší ženský herecký výkon

Sally Hawkins – The Shape of Water
Frances McDormand – Three Billboards
Margot Robbie – I, Tonya
Saoirse Ronan – Lady Bird
Meryl Streep – The Post

Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe

Willem Dafoe – The Florida Project
Woody Harrelson – Three Billboards
Richard Jenkins – The Shape of Water
Christopher Plummer – All the Money in the World
Sam Rockwell – Three Billboards

Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe

Mary J. Blige – Mudbound
Allison Janney – I, Tonya
Lesley Manville – Phantom Thread
Laurie Metcalf – Lady Bird
Octavia Spencer – The Shape of Water

Najlepší adaptovaný scenár

Call Me By Your Name
The Disaster Artist
Molly’s Game
Logan
Mudbound

Najlepší pôvodný scenár

The Big Sick
Get Out
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards

Najlepší celovečerný animovaný film

The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loveing Vincent

Najlepšia kamera

Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

Najlepší celovečerný dokumentárny film

Abacus:Small Enough for Jail
Faces, Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island

Najlepší krátky dokumentárny film

Edith + Eddie
Heaven is a Traffic Jam on the 405
Heroin(e))
Knife Skills
Traffic Stop

Najlepšia hudba

Dunkirk
Phantom Thread
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Najlepšia pieseň

Mighty River – Mudbound
Myster of Love – Call Me By Your Name
Remember Me – Coco
Stand Up for Something – Marshall
This is Me – The Greatest Showman

Najlepší cudzojazyčný film

The Insult
Loveless
On Bodo and Soul
The Square
A Fantastic Woman

Najlepší krátky animovaný film

Dear Basketball
Garden Party
Negative Space
Lou
Revolting Rhymes

Najlepší krátkometrážny hraný film

Dekalb Elementary
The 11 o’clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu/Wote

Najlepšie kostýmy

Beauty and the Beast
Darkest Hour
Phantom Thread
The Shape of Water
Victoria & Abdul

Priamy prenos si môžete vychutnať v nasledujúcom videu:

TASR
0
Komentovať (0)