Foto: Viral Thread

Tieto nahrávky sú temné a záhadné. No všetky sú opodstatnené a overené, preto pri nich netreba byť skeptický. Keby však aj pravdivé neboli, rozhodne vám pri nich nebude všetko jedno.

V súčasnej dobe, kedy sa internet maximálne rozmáha takmer všade na svete, sa jeho databáza neustále rozrastá. S ňou prichádzajú aj nepravdy, hoaxy, mylné informácie a mnoho ďalšieho. S nimi je tu, samozrejme, mnoho reálneho a podloženého, avšak istotu v tom prípade nezískate nikde. A preto je najlepšie utvoriť si vlastnú mienku. Za vznikom týchto nahrávok sú sebou rôzne príbehy, všetky sú však podložené a to práve preto, že sa jedná buď o fakt, alebo ich vznik bol datovaný pred slávou internetu.

Pokiaľ máte radi strašidelné príbehy a filmy s hororovým nádychom, rozhodne si nasledujúce nahrávky vychutnáte. Tie, ktoré sa nachádzajú v tomto zozname, sú známe ako tie najdesivejšie, ktoré kedy boli zverejnené, vďaka čomu sa automaticky dostali aj do temných zákutí internetu. Tieto záznamy sú natoľko mystické, že k tomu, aby ste mali problém sa s nimi vyrovnať, nebudete potrebovať ani obraz.

Strašidlo z Enfieldu

Strašidlo z Enfieldu údajne úradovalo na radnici v Enfielde, oblasti v širšom okolí Londýna, medzi rokmi 1977 až 1979. Peggy Hodgson bola slobodná matka, ktorá bývala neďaleko tohto miesta. Naprieč týmito dvomi rokmi od nej prišili rôzne hlásenia o tom, že v jej dome sa dejú isté nevysvetliteľné fenomény, ktoré zahŕňali levitujúci nábytok. Zvláštne zvuky v jej stenách, lietajúce objekty a démonické hlasy. Táto nahrávka obsahuje rozhovor s členom organizácie, ktorá sa zaoberala psychologickým výskumom. Rozpráva sa s Janet Hodgson, teda Peggynou dcérou. Janet povedala, že bola posadnutá akousi entitou a je možné ju počuť hovoriť hlbokým, drsným hlasom človeka v strednom veku, čo celkom nehralo s faktom, že mala len 11 rokov. Mnoho skeptikov hovorí, že sa jedná o zabudnutý hoax, prípadne vtip, ktorý nahrali Peggyne deti, no každopádne táto nahrávka nebola nikdy vysvetlená a dodnes je skutočne desivá.

Aztécka píšťalka smrti

Tieto zvuky pochádzajú z predmetu tvaru lebky, ktorá bola vytesaná Aztékmi, starobylým národom, ktorý žil na území dnešného Mexika. Zvláštne na týchto nástrojoch, ktoré fungujú ako dychový nástroj, je to, že vytvárajú zvuky ponášajúce sa na ľudský krik. Archeológovia a antropológovia majú rôzne špekulácie, že sa jedná o nástroj, ktorý bol využívaný pri poprave ľudských obetí.

Nahrávka masovej samovraždy v Jonestowne

Za týmto strašným činom stál muž menom Jim Jones. Bol vodcom ľavicového kultu a v roku 1978 presvedčil všetkých jeho 918 členov k hromadnej samovražde vypitím otráveného džúsu na ich základni. Tá bola situovaná Guyanskom Jonestowne. Tento čin sa odohral krátko po incidente, v ktorom Jonesovi ľudia zastrelili kongresmana Lea Ryana a s ním aj niekoľko civilistov a reportérov z NBC. Jonesa neskôr zatkla FBI za údajné obmedzovanie základných ľudských práv. FBI neskôr zverejnilo nahrávku, na ktorej Jones káže svojim ľuďom, aby sa vyhli zatknutiu a vzali si svoje vlastné životy. Tento incident bola najväčšia strata na amerických životoch civilistov až do útoku na dvojičky 11. septembra 2001.

Operácia túlavé duše

Išlo o taktiku amerických vojakov počas vojny vo Vietname. Miestni ľudia verili v legendu túlavých duší, fenomén, ktorý hovorí o tom, že by mŕtvi mali povstať a túlať sa po zemi v mukách a bolesti. Armádny inžinieri strávili týždne nahrávaním desivých zvukov a zvláštnych hlasov, ktoré mali vystrašiť členov Viet Kongu a rozšíriť medzi nimi strach a zmätok, čím presmerovali ich pohyb. K ich šíreniu boli občas využívané aj helikoptéry a Američania boli úspešní, pretože tieto nahrávky donútili komunistické oddiely k tomu, aby sa vzdali.

Tornádová siréna

Príšerné hučanie sirény je vytvárané zvukovými inžiniermi a sú robené na spôsob, ktorým má byť čo najviac nepríjemný a znepokojujúci. Táto siréna, ktorá slúži na ohlásenie Tornáda v Miles City v Montane, nie je výnimkou. Pokiaľ niekto žije na mieste, kde sú zlé poveternostné podmienky a vysoké riziko prírodnej katastrofy je bežným problémom, určite je s týmto zvukom oboznámený, ktoré svojím úzkostným dojmom tvorí veľmi skľúčenú atmosféru.

Hlas nočného sliediča

Nočný sliedič, vlastným menom Richard Ramirez, bol neslávne známy sériový vrah a násilník, ktorý sexuálne zneužil a zmasakroval mnoho žien v ich vlastným obydliach. Dialo sa tak v Los Angeles počas 80. rokov. Predtým, než svoje obete brutálne zavraždil, vysmieval sa im cez telefón. Táto nahrávka bola uložená na záznamník jednej z obetí. Ramirez zavraždil minimálne 10 ľudí a znásilnil približne 50 rôznych žien. Sú to však známe prípady, no dohady tvrdia, že ich bolo omnoho viac.

Núdzový hovor Kevina Cosgrova z 11. septembra

Na tejto nahrávke sú zachytené posledné momenty muža menom Kevin Cosgrove. Bol výkonným pracovníkom poisťovne, ktorá sídlila vo vtedy ešte stojacom World Trade Centre. V čase, kedy padli dvojičky, sa nachádzal v priestoroch jednej z budov. Na nahrávke jeho núdzového hovoru je počuť ako opisuje požiar a chaos v jeho kancelárii. Krátko po tom je počuť príšerný zvuk toho, ako sa budova rozpadá. Cosgrove mal ešte dosť času na to, aby vyjadril svoje posledné slová. „Ach bože. Ách…“ Následne bolo spojenie prerušené, keďže Kevin aj zo svojim telefónom ostali pochovaní v troskách južnej budovy.

Pohotovostné vysielanie v prípade nukleárneho útoku

Toto štvorminútové varovanie je pohotovostné oznámenie, ktoré bude použité v prípade útoku atómovou alebo vodíkovou bombou. Pokiaľ by sa takýto útok odohral, budú hrať podobné oznámenia na rôznych rádiových frekvenciách a televíznych kanáloch, aby upozornili ľudí na danú situáciu. Tiež im káže nájsť úkryt a vyhnúť sa zásahu nukleárneho výbuchu. Väčšina z týchto pripravených varovaní boli v deväťdesiatych rokoch zrušené, pretože situácia okolo studenej vojny sa upokojila.

Núdzový hovor Ruth Priceovej

Pani menom Ruth Price bola staršia osamelá žena. Keď zaznamenala, že sa jej na dvore poneviera akýsi tulák, vytočila núdzový hovor a vyžiadal si okamžitú pomoc. Ruth bola známa medzi dispečermi práve tým, že často volala z nezmyselných dôvodov a bola paranoická. V čase kedy vykonala tento hovor sa odohralo čosi strašné. Predtým než stihla dispečerovi nahlásiť adresu, niekto vkročil do jej izby a prekvapil ju. Ruth pustila telefón na zem, no hovor prebiehal naďalej. Jej výkriky boli zaznamenané popri tom, ako ju niekto ubil k smrti pretým, než stihla doraziť polícia.

Audio reprezentácia schizofrénie

Jedná sa o najvernejšie zachytenie stavu mysle psychicky chorého človeka, ktorý trpí schizofréniou. Títo ľudia hlásia rôzne hlasy, ktoré ich sužujú a presviedčajú na veci, ktoré reálne nechcú konať. Mnoho ľudí, ktorí niečo podobné zažívajú, si ani neuvedomuje, že je niečo v neporiadku.

Pozri aj: Najcennejší pas na svete. Exitujú iba tri exempláre a toto by ste museli urobiť, aby ste ho získali

viralthread.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )