Foto: Pixabay/sashadavai

/ 216 / Ľuboš Belko
Fotografka vystupuje pod pseudonymom Sashadavai a má skutočne pestrú a kontroverznú tvorbu.

Mnohí z nás sa neraz stretli s myšlienkou pobytu v Ikei. Len si spomeňte ako sa prechádzate pomedzi regálmi a sledujete švédsky-jednoduché posteľné rámy s nadýchanými paplónmi v dokonale bielych obliečkach. Pôsobí to lákavo, o tom niet pochýb. A vo väčšine ľudí skrsne nevinná myšlienka či túžba po dobrodružstve, ktorá hovorí: „Čo by sa stalo keby som sa tu niekde schoval a skúsil tu prespať?

Nie je žiadnym tajomstvo, že väčšina z nás na to už skutočne pomyslela a malá časť s touto myšlienkou aj koketovala. Koľkí z vás to však skutočne zrealizovali? Samozrejme, že nikto. Pokiaľ áno, zrejme ste boli naozaj opatrní, keďže o vás nepadla ani zmienka a tento článok nie je o vás. Je naopak o ruskej fotografke, ktorá sa tieto špekulácie a predstavy rozhodla povýšiť na skutočný čin. Aby toho nebolo málo, všetko zachytila na film a rozhodla sa o svoju fotosériu podeliť so svetom.

sashadavai

Najzaujímavejšie však je, že táto žena žila v priestoroch londýnskej Ikei celé tri týždne a podľa jej slov si „ochranka mohla len sotva niečo všimnúť.“ Svoje konanie Sasha obhájila spomienkami o tom, ako si jej rodičia nemohli zabezpečiť jej v detstve pekné zariadenie. Keď v jej rodnom Jekaterinburgu vyrástla po prvýkrát Ikea, navštevovala ju takmer každý deň. Svoj detský sen po ľahko vyzerajúcich, no ťažko zložiteľných švédskych skrinkách si splnila až v dospelosti. I keď nie veľmi tradičným spôsobom.

sashadavai
sashadavai
sashadavai
sashadavai

Pozri aj: Nahá vo vani. Kontroverzná sexi fotografka nafotila dráždivú fotosériu, ktorá rozhodne nepatrí medzi klasiku

calvertjournal.com, sashadavaiKomentovať (0)