Foto: Disney Pixar

katka / / Film
Je možné, že obľúbený film Toy Story v sebe skrýva ešte omnoho temnejší príbeh?

Animovaný príbeh Toy Story z dielne Pixaru je jedným z tých príbehov, ktorý chytí za srdce snáď každého. Zrodila sa však teória, ktorá má vysvetliť, prečo v celom príbehu nevidíme Andyho otca. Všeobecným predpokladom bolo, že jeho rodičia sú buď rozvedení, alebo jeho otec zomrel. Táto fanúšikovská teória však predpokladá omnoho smutnejší koniec.

Jeden z dizajnérov hračiek Mike Mozart tvrdí, že počas výroby s ním príbeh konzultoval scenárista Joe Ranft. Predtým, ako zomrel, sa mal s Mozartom podeliť o skutočný príbeh ukrytý za neprítomnosťou Andyho otca.

Podľa Mozarta mal Andyho otec (ktorý sa tiež volal Andy) detskú obrnu. Práve on mal byť tým, kto s Woodym vyrástol. Bol jediný na svete, kto túto hračku mal, pretože firma s cereáliami mu ho poslala ako prototyp a do výroby sa nikdy nedostal. Nanešťastie, v roku 1959 dostal obrnu a väčšinu jeho hračiek kvôli jeho bezpečnosti zničili. Všetky okrem Woodyho, Slinkyho a pána Krumplihlavu, pretože Andy senior lozil po izbe (keďže nemohol chodiť), zachránil ich pred ohňom a odložil ich do krabice.

imdb.com

Andy senior neskôr obrnu prekonal a zotavil sa. Našiel si ženu, ktorú si aj vzal a spolu mali Andyho juniora, teda chlapca, ktorého poznáme z príbehu Toy Story. Jeho zotavenie však nebolo trvalé a zasiahol ho post-polio-syndróm. Presťahovali na do domu jeho rodičov, a preto všetky fotografie, ktoré vidíme vo filme na stenách sú detské fotky Andyho seniora, čo vlastne dáva zmysel, keďže na všetkých má okuliare.

imdb.com

Poslednýkrát, kedy sa otec so synom stretli, bolo pri jeho smrteľnej posteli. Andy senior dal synovi kľúč z jeho peňaženky a povedal mu, aby z podkrovia doniesol krabicu. No kým sa stihol vrátiť, jeho otec náhle umrel. Na krabicu s kľúčom zabudol a otvoril ju až po pohrebe. Woody, Slinky a pán Krumplihlava sa zobudili zo spánku a uvideli Andyho juniora. Nevedeli však o udalostiach, ktoré sa odohrali a mysleli si, že dieťa, ktoré vidia, je to isté, ktoré sa s nimi hralo pred rokmi. Netušili, že Andy senior zomrel. Vysvetľovalo by to niekoľko detailov, ktoré sa vo filme neskôr objavujú. Ide napríklad o rozdielny rukopis na topánkach Buzza a Woodyho, a to preto, že ich písali dve rozdielne osoby.

imdb.com

K celej teórii sa už vyjadril aj Andrew Stanton, jeden zo scenáristov, ktorý spolupracoval na tvorbe všetkých troch filmov a jeho rukopis uvidíme aj v prichádzajúcom štvrtom filme. O Mozartovej teórii však povedal, že ide o úplný nezmysel. Je síce šanca, že Ranft mal určitú predstavu o tom, prečo vo filme Andyho otec nie je, no zrejme to už nikdy nezistíme.

Pozri aj: 10 filmov, ktorých význam ste si vysvetlili úplne inak. Čo chceli tvorcovia povedať týmito dielami, by ste neuhádli

io9.gizmodo.com
0
Komentovať (0)