Foto: Weibo/ Headline News

Potrestal vás niekedy šéf neprípustným spôsobom?

Pracovný kolektív nemusí byť vždy najlepší, predsa len kolegov a ani šéfov si nevyberieme a musíme sa s nimi nejak naučiť žiť. Problém však nastáva v momente, keď si na vás niekto začne vybíjať svoju frustráciu. Samozrejme, je dôležité snažiť sa a splniť dohodnuté veci, no nie vždy sa to dá.

V takých momentoch záleží od vášho šéfa, ako sa zachová – buď vyviaznete relatívne bez akéhokoľvek trestu či pokarhania, alebo máte smolu a narazíte na niekoho, kto si z vás urobí handrovú bábiku a vy máte pocit, že čúrate proti vetru. Môžete ďakovať svojim šťastným hviezdam, že nepracujete v tejto čínskej fotografickej spoločnosti, kde je bežným trestom za nedostatočný výkon v práci pitie vody zo záchoda.

Na čínsku sociálnu sieť totiž uniklo video, v ktorom je jasne vidieť dvoch zamestnancov, muža a ženu, ako musia vypiť vodu z toalety. Podľa informácií čínskych médií žena po tomto treste trpela hnačkami a nevoľnosťou a nebola schopná v žalúdku udržať akékoľvek jedlo bez toho, aby ho v zápätí nevyvrátila.

Pexels

Video bolo najprv zdieľané v spoločnej konverzácii firmy predtým, než ho niekto nedal na čínsku populárnu stránku Weibo, kde sa takmer okamžite stalo virálnym. Po kontaktovaní polície začalo vyšetrovanie, ktoré stále pokračuje.

Nie je to však prvýkrát, čo v Číne nezvyčajným spôsobom trestajú šéfovia svojich zamestnancov. Už pred rokom unikla na verejnosť správa o tom, ako šéf trestá pracovníkov, ktorí nedokázali predať toľko produktov, koľko mali. Tresty začínali pri nútených klikoch, drepoch či zhyboch, no na tie si všetci časom zvykli, tak sa vedenie rozhodlo trestať ľudí jedenímǔguā, čo je tekvica s veľmi trpkou chuťou. Vyšetrovali sa však aj prípady, kedy zamestnávateľ najslabšiu skupinu ľudí plieskal pred očami všetkých po zadku.

Po všetkých týchto udalostiach sa mnoho zamestnancov spája do organizácií a snažia sa vyjednať lepšie pracovné podmienky, súčasťou ktorých nebudú žiadne fyzické tresty ani ponižovanie. Iní riešia situáciu radikálnejšie a vstupujú do ostrých štrajkov.

Pozri aj: Nútili ju jesť a piť chemikálie, vyholili jej obočie a hlavu. Umelkyňa na vlastnej koži zažila brutálne testovanie na zvieratách

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)