Foto: Youtube/Dekh News 6 (reprofoto)

Polícia prosí verejnosť o pomoc, aj keď zatiaľ bez výsledku.

V Chorvátsku našli záhadnú ženu, ktorá pri sebe nemala žiadne doklady ani mobilný telefón, a muži zákona ju tak nevedia identifikovať. Situácii nepomáha ani fakt, že hoci žena hovorí plynule po anglicky, absolútne nič si nepamätá a nevie, ako sa v Chorvátsku objavila. Píše The Guardian.

Polícia tak prosí o pomoc verejnosť a fotografie neznámej ženy vypustili do médií dúfajúc, že ju niekto spozná. Po takmer dvoch dňoch sa však ešte nikto neozval, hoci už o prípade píše celý svet. Žena má podľa odhadov lekárov približne 60 rokov, 164 centimetrov, kratšie hnedé vlasy a po celom tele má rôzne modriny a poranenia.

Foto: Youtube/Dekh News 6 (reprofoto)

Zrejme toho prežila veľa

Tie mohli byť spôsobené prostredím, v ktorom ju našli. Nachádzala sa totiž na ostrove Krk pri dedinke Soline, vo veľmi nehostinnom a skalnatom prostredí, kde ju včera o desiatej hodine ráno našiel miestny rybár. Ten sa bál, že ak by ju skúsil zachrániť sám, jeho loď by narazila na skaly. Preto radšej zavolal políciu.

Policajti museli vystúpiť zo svojich áut a pešo prejsť  približne 3 kilometre, aby sa k nej dostali. Žena vyzerala, že v divočine strávila niekoľko nocí. Mala tak veľké šťastie, pretože v lokalite sa pohybujú medvede či diviaky. Bola veľmi unavená a bez pomoci sa nedokázala ani len napiť. Aktuálne sa nachádza v nemocnici v Rijeke.

Ilustračná foto: Unsplash

“Je veľmi zvláštne, že sa vôbec nachádzala v tejto oblasti. Ide o extrémne nedostupnú časť zálivu s veľmi ostrými skalami, ktoré sú miestami doslova ako žiletky. Tie vám dokonca niekedy až rozrežú podrážku na topánke,” prezradil miestny obyvateľ pre portál 24Sata. Podotkol, že aby človek preplával takúto vzdialenosť, musí byť mimoriadne fyzicky zdatný.

0
Uložiť článok
Komentovať